REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka26.10.19 (06:21)

Psy i małpy wyły z bólu. Nowy skandal w laboratorium LPT

Psy, małpy i koty cierpiały katusze, gdy były poddawane testom w laboratorium koło Hamburga. Po tym, jak świat obiegły szokujące nagrania z Niemiec, z laboratorium LPT, prokuratura w Stade wszczęła śledztwo. Placówkę oskarżono o ukrywanie zwierząt podczas dochodzenia.
Cruelty Free International

Władze przeprowadziły kontrolę w zakładzie LPT, w którym prowadzone są testy na zwierzętach. Niemiecka partia Zielonych twierdzi jednak, że niektóre ze zwierząt zostały przeniesione do laboratorium w Plön, by zatuszować prawdziwe warunki panujące w obiekcie.

Śledczy przyznali, że nie wiedzieli o przemieszczaniu zwierząt, ale oskarżenia są niepokojące. Barbara Otte-Kinast, niemiecka minister rolnictwa, wyjaśniła, że władze sprawdzają możliwość cofnięcia licencji na badania na zwierzętach. Gdyby do tego doszło, laboratorium spod Hamburga musiałoby zostać zamknięte ze skutkiem natychmiastowym.

REKLAMA

Jeśli te zarzuty te okażą się prawdziwe, należy ukarać laboratorium i wprowadzić szybkie konsekwencje - powiedziała Otte-Kinast.

Śledztwo ws. laboratorium jest efektem drastycznych zdjęć i nagrań, które udostępniły organizacje na rzecz praw zwierząt. Ukryte kamery zarejestrowały przerażające praktyki stosowane w niemieckim zakładzie. Małpom zakładano na szyje metalowe obręcze, psom na siłę wciskano do gardeł rurki i podawano leki, a koty były męczone kilkunastoma zastrzykami dziennie. W klatkach spływała krew, a zwierzęta umierały w ogromnych cierpieniach. Laboratorium LPT pod Hamburgiem sprawdzało w ten sposób, jaka dawka różnych specyfików jest niebezpieczna lub zagrażająca życiu.

W ubiegłą sobotę pod siedzibą niemieckiego laboratorium Hamburgiem demonstrowało kilka tysięcy osób. Protesty mające nakłonić do zamknięcia placówki odbyły się także pod ambasadą Niemiec w Warszawie.

Zobacz także: Naukowcy modyfikują geny byków, żeby pozbawić je rogów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij