Pszczoły dwa dni goniły samochód

12

Królowa ula została przypadkowo uwięziona w SUV-ie w walijskim hrabstwie Pembrokeshire. 20 tys. owadów nie chciało darować nieświadomemu kierowcy.

Pszczoły dwa dni goniły samochód
(Pixabay.com, Nicholas Buer)

Właściciel Mitsubishi Outlandera nie wiedział, co się dzieje. Przerażony w końcu zadzwonił po pomoc. Aż pięciu różnych pszczelarzy, strażników miejskich i przechodniów pomagało mu usuwać owady z bagażnika i umieszczać je w kartonowych pudełkach.

Zostałem wezwany do ogromnego roju na środku ulicy. Miękką szczotką zgarnialiśmy pszczoły do pudełek. Udało się to zrobić naprawdę sprawnie - powiedział Roger Burn ze Stowarzyszenia Pszczelarzy w Pembrokeshire.

Królowa została uwięziona w samochodzie przez przypadek. Roger Burn wyjaśnił, że najprawdopodobniej właściciel auta nawet nie zauważył, że królowa zwabiona słodkim zapachem wleciała do bagażnika. Ostatecznie udało się uratować władczynię ula.

Jestem pszczelarzem od 30 lat i nigdy czegoś takiego nie widziałem. Oczywiście pszczoły podążają za swoją królową, ale ściganie samochodu i latanie za nim przez dwa dni jest niezwykle dziwne, ale i zabawne - powiedział Burn.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Autor: Arkadiusz Puz

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić