Rak mózgu silniejszy. Wokalistka Roxette już nigdy nie zaśpiewa na koncercie

25

W związku ze złym stanem zdrowia Marie Fredriksson zespół Roxette odwołał zaplanowaną na wakacje trasę koncertową.

Rak mózgu silniejszy. Wokalistka Roxette już nigdy nie zaśpiewa na koncercie
(Getty Images, Foto24/Gallo Images)

To miało być niezwykłe tournée. Roxette miało dać fanom serię niezapomnianych występów na 30-lecie istnienia grupy. Trasa miała wystartować 3 czerwca w Szwajcarii, aby przenieść się później do Niemiec, Wielkiej Brytanii i Rosji pod nazwą RoXXXette 30th Anniversary Tour.

Trasa nie dojdzie jednak do skutku ze względu na zdrowie Fredriksson. U artystki zdiagnozowano nowotwór mózgu już w 2002 roku, jednak po 8 latach Szwedka wróciła na scenę. Od 2010 roku razem z Perem Gesslem nieprzerwanie sprawiali swoim fanom wiele radości, jednak teraz lekarz wokalistki poprosił ją o wycofanie się z koncertowania.

To było wspaniałe 30 lat. Nie czuję nic, poza satysfakcją i radością, kiedy wspominam koncerty mojej grupy. Wszystkie występy i wspomnienia z nimi związane będą na zawsze ważną częścią mojego życia - powiedział 57-letnia artystka cytowana przez szwedzki portal "The Local".

Niestety moje dni w trasie koncertowej dobiegają końca. Z tej okazji chciałabym gorąco podziękować moim cudownym fanom, którzy wspierali mnie i mój zespół przez cały okres działalności Roxette - dodała Fredriksson.

Fani są smutni, że nie usłyszą na żywo legendy muzyki POP. Jednak poza rozczarowaniem, masowo okazują wyrazy wsparcia i solidarności z wokalistką.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić