Wróć na
Wojciech Darewicz
|
aktualizacja

Rodzice z Kalifornii skazani po donosie córki. Sąd nie miał litości

25
Podziel się

Kiedy Louise i David Turpin słuchali słów wygłaszanych w sądzie przez dzieci, łzy cisnęły im się do oczu. Jak przyznawała matka, dla swoich pociech chcieli jak najlepiej. Jednak po zapoznaniu się z faktami sąd nie miał litości. Parę skazano na dożywocie.

Rodzice z Kalifornii skazani po donosie córki. Sąd nie miał litości
(East News)
bCzURvUB

Wstrząsające fakty. Para z Kalifornii wychowywała 13 dzieci. Po interwencji policji, 12 trzeba było przewieźć do szpitala. Potomstwo Turpinów było maltretowane, zaniedbywane przez lata, głodzone i torturowane.

Rodzice odebrali mi całe żyje, teraz ja odbieram je z powrotem. Widziałam jak ojciec zmienił moją matkę. Mnie też prawie zmienili, ale jednak zdałam sobie sprawę z tego, co się dzieje – przytacza słowa Jennifer Turpin agencja Associated Press.

bCzURvUD

"Leczenie"? Nie znała tego słowa. Na rodziców doniosła ich 17-letnia córka. Zadzwoniła na numer alarmowy, po tym jak wyskoczyła przez okno ich sypiącego się domu, który wybudowano około 100 km na wschód od Los Angeles. Nie miała pojęcia, jaki jest miesiąc. Mówiła, że od bardzo dawna nie pozwalano jej się wykąpać, a w ich domu dzieci są przykuwane do łóżek.

Wierzę, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Życie bywa ciężkie, ale to czyni nas silniejszymi. Stoczyłam walkę, by być osobą, którą się stałam. Jestem wojowniczką. Jestem silna. Lecę przez życie jak rakieta – dodawała córka państwa Turpin.

Koszmarny dom. Słowa ze zgłoszenia 17-latki potwierdziły się, gdy do Turpinów przyjechała policja. Funkcjonariusze opisywali straszliwy zaduch i brud. W domu odkryli młodego mężczyznę przykutego do łóżka. Był to 22-letni syn skazanej pary.

bCzURvUJ

Rodzice jak z horroru. Zeznania rodzeństwa odważnej 17-latki były wstrząsające. Dzieci jadły zaledwie raz dziennie. Nie mogły się bawić a z prysznica wolno im było korzystać raz do roku. Wszelkie przejawy nieposłuszeństwa z ich strony były tłumione przemocą i kończyły się przykuciem do łóżka.

Dzieci nie chodziły do szkoły. Miały być uczone w domy. Po zatrzymaniu rodziców, śladów maltretowania nie znalezione tylko u jednego z nich – najmłodszego.

Ojciec nie zabrał głosu. Oświadczenie Davida Turpina odczytał adwokat. Znalazły się w nim przeprosiny oraz tłumaczenie, z którego wynikało, że nie chciał on wyrządzić dzieciom krzywdy i działał dla ich własnego dobra. Głos zabrała natomiast matka. Louise Turpin stwierdziła, że kocha swoje dzieci i chciała dla nich tylko wszystkiego co najlepsze.

bCzURvUK

Dożywocie dla okrutnych rodziców. Sąd nie miał litości dla Turpinów. Orzekając o karze dożywotniego więzienia, dał im możliwość ubiegania się o zwolnienie warunkowe dopiero o 25 latach. David Turpin będzie miał wtedy 82 lata, jego żona 75.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCzURvVe
KOMENTARZE
(25)
Sana
rok temu
A co w tym czasie robiło prawo i społeczność? Nikt nie zauważył, że kobieta kilkanaście razy jest w ciąży, a potem brzuch znika? Z czego żyli? Nikt nie zauważył niczego podejrzanego przez ponad 20 lat? Mam nadzieję, że nie dostaną zgody na przedterminowe zwolnienie.
Aaaa
rok temu
Pan redaktor jest chyba z ortografią na bakier " każe dożywotniego więzienia "
szok
rok temu
mamuska odstawia kino i ociera łzy że jest jej przykro , co za bestie ! tacy nie zasługuja na zycie !
bCzURvVf
Ala
rok temu
Psychole, takich to zatłuc by trzeba, zniszczyli tym dzieciom życie. Jak one sobie teraz poradzą w społeczeństwie?
omena
rok temu
A szkoła? Sąsiedzi? Opieka lekarska? Znajomi? Przecież ta rodzina nie żyła na bezludnej wyspie! 😲
Najnowsze komentarze (25)
pl
miesiąc temu
Kraina "marzeń". I bez wiz .... BRRRR....
mery
rok temu
niech umrą :)
Leosia
rok temu
W Stanach opieki społecznej nie ma..są tylko urzędnicy, grzejący się na ciepłych posadkach..wystarczy pooglądać dokumenty na YouTube..a to zapewne wierzchołek góry lodowej
an
rok temu
dać im takie same warunki w więzieniu jak oni dzieciom!
tt-tka
rok temu
Kilka razy w tej krotkiej notce powtorzono "sad nie mial litosci", a czemu mialby miec ?
jmk
rok temu
Znaczy zakwalifikowali by się na 500+, więc byłoby na księdza po kolędzie i głosy przy wyborach.
Romas
rok temu
W Polsce byliby wzorowymi wyborcami PIS
tak:
rok temu
oni musieli mieć jakąś chorobę psychiczną/zaburzenia
bCzURvUX
Putinoff
rok temu
Wielu Amerykanów ma taki patologiczny wytrzeszcz oczu na stałe, np. politycy, gwiazdy tv, itp. Jakieś psycholskie geny tam mocno krążą czy jak ?
brak badań
rok temu
myślę że mieli bardzo silne niedobory hormonów i mikroelementów: niedocynność tarczycy, niedoory witaminy d3, żelaza. nieleczeni zaczęli źle funkcjonować.
lublinianka
rok temu
no i dlaczego zakazana jest antykoncepcja? mieliby jedno.....O by im wystarczyło....
zycie
rok temu
a moze by pokazac im swiat inny ! rodzicom. dzieci zmienia sie szybko,ale 22 latek dal sie zakuc do pryczy !!!!! gdzie jego wola !!!!!!!!!!
omena
rok temu
A szkoła? Sąsiedzi? Opieka lekarska? Znajomi? Przecież ta rodzina nie żyła na bezludnej wyspie! 😲
szok
rok temu
mamuska odstawia kino i ociera łzy że jest jej przykro , co za bestie ! tacy nie zasługuja na zycie !
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić