Rok temu przechytrzyła śmierć. Teraz wystąpi na igrzyskach

12
Podziel się:

Syryjska uchodźczyni Yusra Mardini może mówić o podwójnym szczęściu. Jeszcze rok temu uciekając z ogarniętej wojną ojczyzny niemal nie utonęła w Morzu Śródziemnym. Dziś dostała oficjalne powołanie do kadry na letnie igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

Rok temu przechytrzyła śmierć. Teraz wystąpi na igrzyskach
(Getty Images, Alexander Hassenstein)

Ta historia może być przykładem, jak wielka determinacja pomaga spełnić marzenia. W ubiegłym roku 18-letnia Mardini i jej starsza siostra próbowały przedostać się łodzią z Turcji do Grecji. Jednak po przepłynięciu części trasy plan zaczął się psuć. Przeciążona łódź szybko nabierała wody, dlatego dziewczyna zdecydowała się płynąć wpław obok niej.

Los wynagrodził ją za ten ekstremalnie niebezpieczny wyczyn. Dziś 18-latka jest bezpieczna i mieszka w Niemczech. Właśnie została powołana przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski do 1-osobowej drużyny reprezentującej uchodźców na najbliższych igrzyskach, które odbędą się w Brazylii.

Nie potrafię opisać tego, jak szczęśliwa jestem. Nie mogę powstrzymać łez radości - skomentowała informację o swoim występie na olimpiadzie w rozmowie z agencją Associated Press.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić