REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka13.08.19 (19:54)

Rosja. Wybuch reaktora jądrowego. Lekarze trafili do szpitala

Rosyjska agencja meteorologiczna przyznała, że w wyniku wybuchu reaktora jądrowego na poligonie w regionie Archangielska promieniowanie przekroczyło normy nawet 16-krotnie. Lekarze, którzy udzielali pomocy ofiarom eksplozji, trafili do szpitala na obserwację.
PAP

Lekarze zostali na własną prośbę skierowani na obserwację do szpitala w Moskwie. Ma ona potrwać ok. 2-3 dni. Jak informuje agencja TASS, lekarze mieli podpisać dokument, który zabronił im wypowiadania się na temat katastrofy.

Rosyjskie władze przekazały, że w środę mieszkańcy wioski Nenoksa zostaną na 2 godziny ewakuowani. Będą musieli wsiąść do podstawionego pociągu i opuścić wioskę na czas prac prowadzonych na poligonie.

REKLAMA

Do wybuchu reaktora doszło 8 sierpnia na poligonie rakietowym rosyjskiej marynarki wojennej w obwodzie archangielskim. W wyniku eksplozji zginęło 5 naukowców z Rosyjskiej Państwowej Korporacji Energii Jądrowej. Miało do tego dojść w wyniku "testów nad izotopowymi źródłami energii w ciekłym układzie napędowym”.

Zobacz także: Rosja. Awaria elektrowni jądrowej w obwodzie twerskim

Początkowo władze poinformowały o "krótkotrwałym wzroście radioaktywności". We wtorek agencja meteorologiczna przyznała jednak, że poziom promieniowania w Siewierodwińsku był od 4 do 16 razy większy niz przewiduje norma. Zaniepokojeni mieszkańcy okolicznych miejscowości zaopatrują się w jod.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij