Rząd Ewy Kopacz wydał 250 tys. zł na wyjazdowe posiedzenia

Poprzedni rząd chętnie wydawał publiczne pieniądze. Wyjazdowe posiedzenia ekipy Ewy Kopacz kosztowały podatników ponad ćwierć miliona złotych.

Obraz
Źródło zdjęć: © PAP | Grzegorz Momot

Na każde posiedzenie rząd woził własne meble. Wszystko przez ostrożność, która miała zapobiec możliwości nagrania rozmów rządu - podaje "Super Express".

Będę wydawać pieniądze na to, żeby być bliżej obywateli - odpowiadała wtedy była premier Ewa Kopacz.

*Wyjazdy urzędników państwowych musiały być na najwyższym poziomie. * Dlatego fundusze przeznaczone na wyjazdy były tak wysokie.

W ramach tej kwoty opłacono między innymi usługi hotelowo-gastronomiczne oraz bilety kolejowe - Informuje Centrum Informacyjne Rządu.

Politycy ówczesnej opozycji sprzeciwiali się praktykom poprzedniego rządu.

Te wyjazdowe posiedzenia poprzedniej ekipy z Ewą Kopacz na czele były skandaliczne! Przecież oni urządzali sobie kampanię wyborczą w ten sposób. Tego typu praktyki powinny być zakazane - mówi dziennikowi poseł PiS-u Marek Suski

Wybrane dla Ciebie