aktualizacja 

Rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz zawieszony

134

Rzecznik Ministerstwa Obrony, Bartłomiej Misiewicz, został na swój wniosek zawieszony przez Antoniego Macierewicza. Sprawa ma związek z artykułem, który ukazał się w „Newsweeku”.

Rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz zawieszony
(PAP)

O przychyleniu się do prośby dowiedzieliśmy się ze strony internetowej MON. W komunikacie możemy też przeczytać o tym, że za rzecznikiem wstawił się Antoni Macierewicz:

Minister od tygodnika „Newsweek" oczekuje przedstawienia opinii publicznej dowodów na rzekomo popełnione przez pana Bartłomieja Misiewicza przestępstwa - głosi oświadczenie resortu.

Publikacja dotyczyła rzekomego załatwiania stanowisk. Misiewicz miał je oferować politykom Platformy Obywatelskiej z Bełchatowa w zamian za przystąpienie do koalicji z PiS. Zarzuty te zdecydowanie odpiera sam zainteresowany i zapowiada podjęcie kroków prawnych w stosunku do „Newsweeka”.

W sprawie głos zabrało także PO. Rzecznik partii, Jan Grabiec, poinformował, że zostanie złożone doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa. W tym przypadku chodzi o korupcję polityczną.

Autor: Krzysztof Narewski

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić