Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Krzysztof Narewski
|
aktualizacja

Samochody bez kierowcy mają jedną istotną wadę

29
Podziel się

Jeśli na drogach pojawią się autonomiczne auta niepopełniające błędów, których efektem są wypadki śmiertelne, paradoksalnie w szpitalach może umrzeć więcej osób.

Autonomous driving
Autonomous driving (Pixabay.com)
bEUjorRx

Duża część narządów ratujących życie pochodzi właśnie od ofiar wypadków. W USA wykorzystuje się je aż podczas 20 proc. wszystkich zabiegów - podaje serwis slate.com. Zatem o dziwo bezpieczne autonomiczne samochody mogą przyczynić się do wzrostu śmiertelności osób, dla których jedynym ratunkiem jest przeszczep.

Najsłabszym ogniwem pojazdu jest kierowca. Według danych serwisu aż 94 proc. wypadków w USA to wina prowadzącego pojazd. Jeśli więc samochód będzie prowadził nieomylny komputer, a nie człowiek, transplantolodzy i pacjenci będą mieli kłopot.

bEUjorRz

W Polsce w 2016 r. od stycznia do końca listopada wykonano 1341 przeszczepów. Wlicza się w to zabiegi transplantacji narządów od zmarłych dawców - głównie nerek, trzustek, wątroby, serca i płuc. Tymczasem według Poltransplantu w listopadzie na organ czekało 1706 osób. Jeśli doliczymy do tego osoby w kolejce po górną kończynę i rogówkę, liczba wzrośnie o 3113 pacjentów.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUjorSa
KOMENTARZE
(29)
nick
5 lata temu
Jak widać są tacy, dla których nie wszyscy ludzie jednakowo są ludźmi.
kierowca
5 lata temu
Co za idiotyczny artykuł i temat!!! Człowiek czekający na przeszczep być może modli się o śmierć kogoś ze zgodnymi dla niego narządami, ale pisać o tym w ten sposób to jakaś paranoja!!!
Doc.K
5 lata temu
Tytuł artykułu jak i sam artykuł idiotyczne. Dawca narządu (ofiara wypadku) umiera gdy biorca zostaje uratowany i przeżywa. Gdy nie ma dawcy znaczy że nie było ofiary wypadku. Gdzie tutaj "więcej umierających ludzi"? Człowiek, który wpadł na tę "tezę" był najwyraźniej biorcą mózgu od zabitego na drodze borsuka.
bEUjorSb
michu
5 lata temu
Co za durny artykuł. Skoro autor tak się martwi o narządy do przeszczepów, to niech sam odda wszystkie narządy na przeszczepy dla potrzebujących. Tzw. dawcy narządów - motocykliści zazwyczaj są tak zmasakrowani, że żadne narządy nie nadają się do przeszczepów.
mariusz
5 lata temu
bardziej durnego artykułu dawno nie czytałem
Gość
5 lata temu
Spoko motocykliści olewają autonomiki. A tych najwięcej ginie i idzie na przeszczep.
miki
5 lata temu
Zawsze będą sytuacje bez wyjścia. Co jeśli "nieomylny" samochód zdecyduje ze lepiej zabić na pewno jego pasażerów na drzewie niż innych przy potencjalnej czołówce?
hthgf
5 lata temu
zawsze można zabijać członków ISIS i z nich pobierać ;-)
eRGy
5 lata temu
Chyba zmienię pocztę, co by się na takie debilne artykuły nie napotykać. Dramat !!!
dariovfr
5 lata temu
co za bzdury.... jedni mają ginąć by ratować można innych...według autora
Zenek
5 lata temu
całe szczęście że w Polsce jeździmy takimi rzęchami które nie gwarantują bezpieczeństwa a samochód autonomiczny to jeszcze lata świetlne zanim się tu upowszechni.
Dno
5 lata temu
Ten pismak okazuje poziom zwyrodnienia mediów, a swoja drogą przeszczepy to forma kanibalizmu i jako moralnie zła powinno sie ich zabronić, jak czcesz to wydrukuj sobie cześci na drukarce 3 D, a nie pobieraj z umarłych bo to bezczeszczenie zwłok
Loki
5 lata temu
Licze ze autopiloty wejdą już niedługo.
bEUjorRT
KOK
5 lata temu
..............KAŻDY JEST DAWCĄ !!!! ............... Helikoptery używane są jedynie do szybkich dostarczeń materiału "" .................CHYBA ŻE !!! ....wejdziesz na specjalną stronę i NIE ZGODZISZ się na pobranie organów !!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić