Tomasz Wiślicki| 
aktualizacja 

Silne trzęsienie ziemi we Włoszech

7

Wstrząsy miały siłę 5,4 w skali Richtera. Odczuwalne były w całych środkowych Włoszech. Pojawiły się też wstrząsy wtórne. Obrona cywilna kraju donosi o zniszczeniach, a także o zabitych i rannych. Brak jednak więcej informacji na ten temat.

Silne trzęsienie ziemi we Włoszech
(Pixabay.com, blizniak)

Epicentrum miało miejsce koło miasta Macerata niedaleko Apeninów. W okolicy brakuje prądu. Zawaliło się też kilka budynków. Cytowany przez agencję Reutera Amerykański Instytut Geofizyczny poinformował, że najmocniejszy wstrząs odnotowano 10 kilometrów pod powierzchnią ziemi.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

*Mieszkańcy wielu miast w środkowych Włoszech wyszli z domów. * Świadkowie donoszą, że trzęsły się w nich ściany. Tłumy widać na ulicach Rzymu, Asyżu, Terni i Perugii. W wyniku zawalenia się budynku w miejscowości Visso, ranne zostały dwie osoby.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

*Dwie godziny po pierwszych wstrząsach pojawiły się wstrząsy wtórne. *Najsilniejszy z nich, mający miejsce 68 km od miasta Perugia, miał siłę 6,4 stopnia w skali Richtera.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

*To nie pierwsze trzęsienie ziemi we Włoszech w ostatnim czasie. *24 sierpnia w wyniku wstrząsów o sile 6,2 stopnia w skali Richtera zginęło 295 osób, a prawie 5 tysięcy Włochów straciło dach nad głową.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić