o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Skandal w Kanadzie. Obrońcy zwierząt skazali koty na wielodniowe cierpienie

22
Podziel się

Zwierzęta spędziły trzy tygodnie zamknięte w aucie. O kotach zapomnieli pracownicy Edmonton Humane Society.

Skandal w Kanadzie. Obrońcy zwierząt skazali koty na wielodniowe cierpienie
(Wikimedia Commons CC BY-SA, frankieleon)
bEJQNBeJ

Po 22 dniach w samochodzie zwierzęta były w słabej formie. Były przede wszystkim odwodnione i bardzo głodne. Specjaliści znaleźli również ślady oparzenia moczem na łapach kotów - podaje "The Star".

Koty zostawili w aucie pracownicy organizacji opiekującej się zwierzętami. Aktywiści Edmonton Humane Society przewozili je z innego schroniska. Kiedy dotarli do celu, zwyczajnie zapomnieli o trzech osobnikach. Organizacja dopiero teraz przyznała, że koty były zamknięte od 27 marca do 18 kwietnia. Znaleziono je dopiero wtedy, gdy ekipa miała znowu przewozić zwierzęta tym samym pojazdem.

Opiekunowie zwierząt twierdzą, że nic im w tej chwili nie dolega. Na szczęście udało się je postawić na nogi po trzech tygodniach przymusowej izolacji bez jedzenia i picia. Odżywione i nawodnione koty znalazły już nowe domy.

bEJQNBeL

Jesteśmy szczęśliwi, że koty wróciły do pełni zdrowia - mówią działacze organizacji z Edmonton.

Zobacz także: Zobacz także: Trening policyjnego psa

Aktywiści zapewniają, że przeprowadzili wewnętrzne dochodzenie, by w przyszłości uniknąć podobnych przypadków. Podkreślają, że wprowadzą zmiany w procedurach, przede wszystkim w mechanizmach kontrolnych. To jednak nie uspokaja ludzi, którzy dają upust swojej złości w internecie.

bEJQNBeR

Wielbiciele kotów są niezwykle poruszeni niekompetencją obrońców zwierząt. Podniosły się głosy, iż prywatne organizacje zajmujące się opieką nad zwierzętami są pod zbyt słabą kontrolą odpowiednich służb państwa. Kanadyjska policja nie wszczęła śledztwa w sprawie uchybień pracowników Edmonton Humane Society.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEJQNBfm
KOMENTARZE
(22)
AAA
3 lata temu
nie wierzę,że te koty żyja
ygh
3 lata temu
HAŃBA!!!! WSTYD!!!!
omena
3 lata temu
Dobrze że w Kanadzie, u nas by zdechły po godzinie w samochodowym piekarniku
bEJQNBfn
seriooooooooo...
3 lata temu
A co to za brednie?? Żaden zwierzak nie przetrwa bez WODY, bo jedzenie już pominę, przez dłużej niż tydzień...może plus, minus 2 dni...Co wy tu ludziom wpieracie? Albo te koty zeżarły inne koty, które też tam były zamknięte, czyli musiało być ich jednak WIĘCEJ, niż 3...i to SPORO WIĘCEJ, albo to jakiś idiotyczny żart...
6756755432124...
3 lata temu
hmm, chyba raczej zostaly 3 z np 10-15, tudziez mialy dostep do pozywienia i wody, inaczej 3 tyg bez zwlaszcza wody nie raczej ma szans, toz to nie krokodyle, ale te bez wody tez za dlugo nie pociagna.
Snake76
3 lata temu
Trzeba także ich zamknąć na kilka dni..............a może wtedy rozwinie im się mózg!
SAD
3 lata temu
Przejmowanie się takimi bzdurami jest śmieszne. Brutalność zwierząt aby przeżyć jest bardziej widowiskowa i makabryczna. A ta tak zwana empatia człowieka do zwierząt, czasem jest zbyt nadmierna a nawet patologiczna. A pastwienie się nad zwierzętami jest dość rzadkie, ale się zdarza, dawniej nikt z tym nie miał problemów. Każdy mógł zrobić ze swoim zwierzakiem wszystko co chciał i uważam że tak powinno być.
gokka
3 lata temu
dlaczego plusy nie dzilaja?
mf,h,
3 lata temu
człowiek nawet bez wody nie przeżyje bez jedzenia i wody 3 tygodni. Więc musiały to mieć. Ale i tak bestialstwo!
ivesss
3 lata temu
Typowe dla takich "ekologów", tak jak zresztą zachowanie Kini Rusin - wielka ekolożka, a jak przyjdzie co do czego to do roboty zamiast metrem to JAGUAREM jeździ... Ciekwe ile on pali??? No ale protestuje ile się da i wlaczy o drzewa, co by jej czysciły powierze z tego jaguara.....
kwch
3 lata temu
Teraz już nie macie wątpliwości. Tu nie chodzi o ideę. Tu chodzi o kasę.
VASCO
3 lata temu
Jakim cudem przeżyły 22dni?
safwqe
3 lata temu
Jakby zostawili tam 3 myszy to by rabanu takiego nie było, a koty to też szkodniki.
bEJQNBff
BN
3 lata temu
Co za łajzy! Nie powinni pracować w takiej instytucji.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić