Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Spędził 10 godzin na Izbie Przyjęć w Wodzisławiu Śląskim. 35-latek nie żyje

208
Podziel się

35-letni Marcin zmarł na zawał w szpitalu w Raciborzu. Wcześniej spędził co najmniej 10 godzin na Izbie Przyjęć w Wodzisławiu Śląskim i jeździł od szpitala do szpitala, bo nie było dla niego miejsca.

Spędził 10 godzin na Izbie Przyjęć w Wodzisławiu Śląskim. 35-latek nie żyje
(google)
bEUVecuZ

Zrozpaczona rodzina domaga się wyjaśnień od władz szpitala w Wodzisławiu Śląskim. Oskarża personel placówki o to, że nie udzielił Marcinowi pomocy na czas i planuje złożyć zawiadomienie do prokuratury.

Do zdarzenia doszło 19 marca. Podczas pracy na budowie, 35-latek źle się poczuł. Odczuwał silny ucisk w klatce piersiowej, więc wrócił do domu. Zaniepokojona rodzina pojechała z nim do przychodni, gdzie po wykonaniu EKG skierowano go do szpitala.

Mężczyzna został przewieziony karetką na Izbę Przyjęć w Wodzisławiu Śląskim. Według relacji rodziny, 35-latek spędził tam co najmniej 10 godzin. W tym czasie wykonano mu m.in. trzy EKG i kilka badań krwi- podaje "Dziennik Zachodni".

bEUVecvb

Ok. godz. 18 pacjenta przewieziono do Rydułtów. Po przybyciu do szpitala okazało się jednak, że nie ma miejsca i mężczyzna ponownie trafił na Izbę Przyjęć w Wodzisławiu Śląskim.

Po godz. 22 Marcina przetransportowano na oddział w Raciborzu. Z dokumentacji medycznej wynika, że rozpoznano u niego uszkodzenie wątroby, ostrą niewydolność nerek oraz miażdżycę tętnic. W nocy stan 35-latka znacznie się pogorszył i wystąpiła niewydolność krążeniowo-oddechowa. Pomimo reanimacji, która trwała ponad godzinę, mężczyzny nie udało się uratować. Sekcja zwłok wykazała „ostry zawał serca powsierdziowy, choroby serca i naczyń krwionośnych w przebiegu miażdżycy, zatrzymanie krążenia, nie określone”.

Mógł żyć. Miał zawał, ale należało wdrożyć, odpowiednio reagować i leczyć, a nie czekać. Zastanawiające jest to szukanie miejsca dla pacjenta na oddziale i czas przyjęcia – mówi zrozpaczona rodzina w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim".

Skontaktowaliśmy się z władzami szpitala z prośbą o komentarz. Rzecznik prasowy przekazał, że dyrekcja szpitala prowadzi obecnie wewnętrzne postępowanie dotyczące sprawy.

bEUVecvh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Obrzezany przez przypadek. Skandaliczna wpadka służby zdrowia
bEUVecvC
KOMENTARZE
(208)
renia
3 lata temu
symulant, miał szanse przesiedziec 365 dni w roku - wredna komuna mu przezkodziła
" reforma ? "
3 lata temu
Wyeliminowanie części szpitali, pożal się Boże " reformą " Pana Radziwiłła na szczęście byłego już ministra zdrowia,wydłużyło kolejki do pozostawionych w tzw." Sieci Szpitali "placówek. Efekty widać.
dmk79
3 lata temu
a lekarze w TV ciągle pieprzą, że podczas zawału obowiązuje zasada "złotej godziny"...
bEUVecvD
Andrew
3 lata temu
W służbie zdrowia nigdy nie bylo dobrze ale teraz jest tragicznie a PiS milczy i telewizja rzadowa nigdy nie wypowiedziała sie na ten temat ale propaganda sukcesu non stop a co z prądem tez obluda
Asan
3 lata temu
Wieczne odpoczywanie racz dać mu Panie..(+)
omena
3 lata temu
Kolejny szpital z horroru! Czemu nikt z tym nic nie robi??? Przecież ludzie umierają już nawet nie przez błąd w sztuce, a przez zwykłe lenistwo personelu!!! Koorwa, robolowi w fabryce obcina się pensję za spieprzenie roboty, a tu wykańczają ludzi i nikt nie ponosi kary. Winnych nie ma! Ludzie!
strach tam by...
3 lata temu
Zobaczcie co się dzieje na SOR w Warszawie w szpitalu Bielańskim.
Po prostu
3 lata temu
Ogólnie tzw. mundurowi są nie do ruszenia. Dotyczy to osobników w sutannach, habitach, togach, białych kitlach i innych mundurach.
Alice
3 lata temu
Rozumiem, że cała sytuacja z transportem oraz ciąganiem pacjenta po szpitalach nie powinna mieć miejsca, ale czy sam Ś.P. Pan Marcin nie zauważył u siebie, aż tylu groźnych jednostek chorobowych? Dałoby się tego wszystkiego uniknąć.
Po prostu
3 lata temu
Dobrze idzie. Jak korpo przejmą to co jeszcze się uchowało, to dopiero będzie jazda. Otwieram zakład pogrzebowy, bo szykuje się świetny interes
kaleka
3 lata temu
Polscy lekarze to w 90 procentach nieuki i partacze. Niestety, z mafią lekarską nie można wygrać. Ze mnie też zrobili kalekę bo zamiast zrobić odpowiednie badania (rezonans) i skierować mnie na natychmiastową operację odesłali z SOR do domu po podaniu jedynie środków znieczulających. A potem było już za późno na odzyskanie sprawności. Odwołanie do komisji ds błędów lekarskich nic nie dało bo komisja uznała, że lekarze nie popełnili błędu a mnie obciążyła kosztami postępowania
Alchemiczka
3 lata temu
35 lat i miażdżyca? Rozwalona wątroba?Niewydolność nerek? Tutaj trzeba było cudu a nie lekarzy!!!
Pablo...
3 lata temu
Byłem w tym szpitalu z dzieckiem z urazem... Na rejestracji starsza kobieta powiedziała że lekarz wcale nie musi przyjąć syna i że mamy sobie szukać szpitala dziecięcego... W tym szpitalu stara rejestratorka jest mądrzejsza od doktora i ma więcej do powiedzenia... Poza tym lekarza nie wolno denerwować pierdołami takimi jak skręcona i spuchnięta kostka bo jest na dyżurze kilkanaście godzin i śpi... Po czterdziestu minutach sam poszedłem na oddział do lekarza i okazało się że nawet go nie poinformowała o sytuacji - nerwy mi puściły... Radzę mijać ten szpital wielkim łukiem...
bEUVecvv
Adaś Miauczyń...
3 lata temu
znaczek orła lub flaga narodowa w klapie marynarki = pis .od razu przyjmują w szpitalu . SPRAWDZONE
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić