Aneta Michałowska| 

Sroga zima zabija uchodźców w Europie

362

Dwóch Irakijczyków zginęło w Bułgarii. Zaskoczyła ich śnieżyca. W tym samym kraju, po długim marszu na mrozie i w śniegu, zamarzła Somalijka. Afgańczyk zmarł w Grecji z wychłodzenia, kiedy temperatura spadła do - 14 stopni. W całej Europie z powodu zimy zmarło 69 imigrantów.

Sroga zima zabija uchodźców w Europie
(Getty Images, Srdjan Stevanovic)

Organizacje humanitarne potępiły europejskie władze za zostawienie uchodźców bez ochrony przed zimnem. Tysiące imigrantów muszą spać w porzuconych budynkach, na zaśnieżonych ulicach i w namiotach. Zdaniem Kirsty McNeill, działaczki organizacji "Save the Children", pozostawienie kobiet w ciąży i dzieci na mrozie jest niewybaczalne.

To skandaliczne, że ludzie, którzy przeżyli wojnę i trudną podróż po nowe życie, teraz giną z zimna - powiedziała McNeill.

Lekarze bez Granic krytykują zachowanie francuskiej policji. Funkcjonariusze mają zabierać koce uchodźcom i oddawać je bezdomnym. Niepokoi ich też los 2 tys. azylantów w Belgradzie. Tam temperatury osiągnęły -20 st. C, a pomoc dla nich jest blokowana. Sytuacja jest trudna, bo obozy są przepełnione, dlatego znaczna część uchodźców jest skazana na polowe warunki.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić