o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Stało się. Prezes TK ma prokuraturę na karku

187
Podziel się

Prokuratura Regionalna w Katowicach wszczęła śledztwo w sprawie Andrzeja Rzeplińskiego. Prezes Trybunału Konstytucyjnego nie chce dopuścić do orzekania trzech sędziów, których wybrała obecna władza.

Stało się. Prezes TK ma prokuraturę na karku
(PAP, Jakub Kamiński)
bDRRfxnV

Zarzucono mu nadużywanie władzy. Jeden z trzech nowo wybranych sędziów Mariusz Muszyński zawiadomił prokuraturę, że Andrzej Rzepliński niezgodnie z prawem odsunął jego i dwóch pozostałych sędziów (Lecha Morawskiego i Henryka Ciocha) od orzekania.

Jest to próba, jak rozumiem - nieudolna, ingerencji w niezależność i odrębność władzy sądowniczej- czytamy na stronie Polskiego Radia komentarz Andrzeja Rzeplińskiego.

Muszyński, Morawski i Cioch zajęli miejsca wybranych jeszcze przez poprzedni sejm Romana Hausera, Andrzeja Jakubeckiego i Krzysztof Ślebzaka. Według PiS-u prezes TK nie ma prawa nie uznać sędziów zaprzysiężonych przez prezydenta.

bDRRfxnX

Niedawno weszła w życie nowa ustawa o TK z 22 lipca. Jak pisaliśmy już wcześniej, nie rozwiązuje konfliktu między TK, a rządem. Według Andrzeja Rzeplińskiego aż kilkanaście jej zapisów jest niekonstytucyjnych, w tym ten zobowiązujący prezesa TK do dopuszczenia do orzekania trzech sędziów wybranych przez sejm.

Autor: Paulina Kwiatkowska

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDRRfxod

bDRRfxoy
KOMENTARZE
(187)
Jon
5 lata temu
Arogancki sędzia mafii elyt,teraz będzie grał role skrzywdzonego smerfa.
My, naród pol...
5 lata temu
To świetni. Nareszcie ten dziadyga może czegoś nauczy się przestrzegać. Powinni go w kajdankach do prokuratury dowieźć. Im szybciej, tym lepiej.
Polacy (jest ...
5 lata temu
Ta wiadomość to miód na serce wielu Polaków, że wichrzyciel Rzepliński będzie odpowiadać za łamanie prawa.
bDRRfxoz
jarek
5 lata temu
A czy ten sędzia załatwił swoje sprawy w sądzie związane z wypadkiem przed odpowiedzialnością za który uciekł do trybunału?
czyje to inte...
5 lata temu
No, nareszcie może skończy się dyktatura i widzimisię tego Trybunału, który broni tylko swoich interesów. Przy podwyższaniu wieku emeryt. przy zabraniu naszych pieniędzy z OFFE , które miały być dziedziczone ,prezes się NIE ZAJĄKNĄŁ, taki był "bezstronny", a to w wielu przypadkach bardzo ciężko zarobione parę groszy. Czyich interesów bronił ten Trybunał i ten prezes ???
Najnowsze komentarze (187)
Kmicic
5 lata temu
Zamknąć zdzieciniałego dziada do psychiatryka , dać mu na pampersy i po kłopocie
ZYBI1313
5 lata temu
JAK NAM BEZPRAWNIE ODBIERAŁ NASZE OSZCZĘDNOŚCI EMERYTALNE I PRAWO DO EMERYTURY W WIEKU 65 LAT TO NAWET NIE MRUGNĄ OKIEM BO TUSK TAK POSTANOWIŁ ŻEBY ZAŁATAĆ DZIURĘ BUDŻETOWĄ A TERAZ RAPTEM SZUKA SPRAWIEDLIWOŚCI I STOI PONAD PRAWEM NIECH CI SĘDZIOWIE KTÓRZY DZIAŁALI RAZEM Z NIM PRZECIWKO NARODOWI ZOSTANĄ WYKLUCZENI Z TK I POWOŁANI NOWI
zimny
5 lata temu
I rzuciła się lewacka sfora ruso-jewrejskich kundli,hau ,hau, hau,POszczekać sobie możecie.
Polak i obywa...
5 lata temu
Bogu dzięki, że tym szkodnikiem dla Polaków i Polski zajął się wreszcie wymiar prawa. On już i tak powinien mieć odebrane wszelkie przywileje bez możliwości świadczenia jakiejkolwiek pracy (prawniczą wykluczam całkowicie). Brawo Polska, brawo PiS bo Polacy widzą to zaprzaństwo i szkodliwość Rzeplińskiego.
jaro i 40 roz...
5 lata temu
bandycka władza patrzy tylko żeby zawłaszczać demokratyczne instytucje kraju
doktor
5 lata temu
nie wygląda zdrowo ,by poszedł na urlop chorobowy i się już nie kompromitował ,szkodzi Polsce , to dobrze że ktoś przyjrzy się działalności jego i powiązaniom z polityką ,przecież jest sędzią ,a sędziowie powinni być niezależni od polityków!
wkurwiony na ...
5 lata temu
nic dodac nic ujanc ZIOBRO totalnie lamie prawo jak jego partia pisu majam prawo i konstytucje zanic zganiajam tylko wine na innyh a ten pan ZZ to totalne zero jak powiedzial LESZEK MILER i nech sie hejterzy obudzam bo na nich takze zero zapoluje na zdrajcuw co za kase plujam jadem na wszystko
Cześć
5 lata temu
Nareszcie może się opamiętania staruszek, że nie ma racji i niech nie miesza się do polityki
bDRRfxor
qaz
5 lata temu
Dziwne to , bardzo dziwne , że stary sklerotyk jeszcze tam siedzi.
solidarnoscdr...
5 lata temu
TK traktuje jak prywatny folwark
Zet
5 lata temu
Rzepliński jest jak Król słońce. Konstytucja to ja.
mih
5 lata temu
Pan Rzepliński nie powinien być prezesem TK, ponieważ nie jest obiektywny. Poza tym jego cechy charakteru uniemożliwiają mu godne sprawowanie funkcji prezesa Trybunału Konstytucyjnego RP
R ty
5 lata temu
To jeden z ostatnich bastionów komuny w Polsce. Chroni interesy ludzi tamtego układu, taki był cel powołania trybunału w Polsce. Z dbaniem o dobro obywateli i konstytucyjność ustaw TK w dotychczasowej postaci nie ma nic wspólnego. Wywalić to ścierwo
czes
5 lata temu
dla kogo on pracuje???
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić