aktualizacja 

Strzelanina w centrum handlowym. Sprawca zbiegł

5

Pięć osób zginęło w strzelaninie w galerii handlowej Cascade Mall w Burlington, około 100 km od Seattle, w stanie Waszyngton.

Strzelanina w centrum handlowym. Sprawca zbiegł
(Youtube.com)

Do zdarzenia doszło w sobotę nad ranem polskiego czasu. W pewnym momencie nieznany sprawca otworzył ogień do kupujących, zabijając od razu trzy osoby. Dwie kolejne zmarły później w wyniku odniesionych ran. Zanim na miejsce przybyła policja, mężczyzna zdążył się ukryć. Udało się go złapać dopiero kilka godzin po strzelaninie. Motywy jego działania nie są znane.

Policji udało się wytypować strzelca na podstawie nagrań monitoringu. To młody mężczyzna o nieco ciemniejszej karnacji z czarnymi włosami.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Gdy tylko strzelanina wybuchła, rozpoczęto ewakuację centrum handlowego. Świadkowie opowiadają, że na początku wydawało im się, że może chodzić o pożar. Po wyjściu z budynku zobaczyli jednak kilkanaście radiowozów i uzbrojonych policjantów. Jak informuje rzecznik tamtejszej policji sierżant Mark Francis, przewieziono ich autobusem do pobliskiego kościoła, aby tam mogli zostać odebrani przez bliskich.

Autor: Krzysztof Narewski

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić