aktualizacja 

Szampon z kofeiną na mocne włosy? A miało być tak pięknie...

13

Jeszcze niedawno producenci kofeinowych szamponów i odżywek zapewniali, że dzięki ich specyfikom włosy pozostaną silne i gęste. Rzeczywistość okazała się jednak inna.

Szampon z kofeiną na mocne włosy? A miało być tak pięknie...
(Pixabay.com, jackmac34)

Opublikowane w 2014 roku badania mówiły o przełomie. W warunkach laboratoryjnych kofeina znacznie poprawiała kondycję włosów. Jednak podczas testów z udziałem ochotników mających problemy z owłosieniem wzmacnianie i zagęszczanie włosów było niezwykle rzadkie i zdarzało się w pojedynczych przypadkach.

W związku z potencjalną rewolucją największe koncerny wypuściły na rynek wiele takich produktów. Większość z nich nie publikowała jednak żadnych badań, które miały uzasadnić użycie kofeiny w szamponach i odżywkach. Niektórzy dermatolodzy twierdzą teraz, że kosmetyki te mogły mieć nawet właściwości uzależniające, szczególnie jeśli używane były z innymi produktami na porost włosów.

Łysienie androgenowe to poważna przypadłość, która może dotknąć zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Spowodowana jest ona niedostatkami testosteronu w meszkach włosowych i może powodować wzrost słabszych i cieńszych włosów, a nawet ich wypadanie.

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store

Zobacz też:

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić