o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Szpital nie przyjął kobiety. Trzy dni później amputowano jej nogę

117
Podziel się

47-letnia kobieta zgłosiła się do szpitala w Rudzie Śląskiej z bólem stopy. Lekarze odesłali ją do domu. Trzy dni później amputowano jej nogę, a po zabiegu zapadła w śpiączkę.

Szpital nie przyjął kobiety. Trzy dni później amputowano jej nogę
(iStock.com)
bEKglniZ

Siostra pacjentki zapowiedziała, że złoży zawiadomienie do prokuratury. Ma ono dotyczyć podejrzenia popełnienia przestępstwa przez lekarzy z izby przyjęć. Szpital wydał natomiast oświadczenie, w którym poinformował, że wyjaśnia okoliczności sprawy.

47-latka zgłosiła się do szpitala w ubiegłą sobotę. Skarżyła się na silny ból nogi. Poinformowała lekarzy, że choruje na cukrzycę i rozległe zapalenie stawów. Po przeprowadzeniu badań krwi i moczu przepisano jej antybiotyk i leki przeciwzakrzepowe. Dostała też skierowanie na prześwietlenie stopy. Odmówiono jednak hospitalizacji pacjentki i odesłano ją do domu - podaje "Gazeta Wyborcza".

Stan kobiety się pogarszał. 47-latka nie była w stanie chodzić. W poniedziałek krzyczała z bólu, więc jej siostra zadzwoniła na pogotowie. Odmówiono jej jednak transportu do szpitala i poinformowano że musi mieć skierowanie od lekarza rodzinnego. Gdy lekarka przyszła na wizytę domową i zobaczyła nogę kobiety, była zszokowana. Natychmiast wezwała pogotowie.

bEKglnjb

47-latka ponownie trafiła do szpitala w Rudzie Śląskiej. Lekarze zdiagnozowali u niej zakrzepicę żylną z ropowicą i sepsę. Jedynym ratunkiem była amputacja nogi. Po operacji kobieta zapadła w śpiączkę. Pojawiła się niewydolność nerek i oddycha za nią respirator. W nocy konieczna była reanimacja.

Lekarka, która w poniedziałek przyszłą na wizytę domową, powiedziała mi, że szpital nie powinien wypuszczać siostry do domu, tylko już w sobotę zacząć intensywne leczenie – powiedziała "Gazecie Wyborczej" siostra pacjentki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Zawierzył "szamanowi". Skutki będzie odczuwał do końca życia
bEKglnjC
KOMENTARZE
(117)
gg
3 lata temu
Niech prokuratura zacznie wyciągać mocne konsekwencje, to w końcu zaczną się bać tak olewać chorych
123
3 lata temu
znowu k88wa, czy rząd tego nie widzi?
Drops
3 lata temu
Więcej podwyżek przecież oni tak ciężko pracują, walczą o nasze zdrowie. Pozwalnialbym i przyjął lekarzy choćby z Ukrainy a tych zostawił bez chleba
bEKglnjD
Alga
3 lata temu
Czy na Śląsku na stanowiskach lekarzy pracują górnicy dołowi / .nie obrażając tych drugich /, bo to co tam się dzieje wola o pomstę do nieba. Może trzeba zweryfikować kwalifikacje lekarzy !!!!!!
Niki
3 lata temu
Widzę, że forum pełne jest znafcuf medycyny. Lekarze ze szpitala postępowali zgodnie ze standardami leczenia zakrzepicy żył głębokich kończyn dolnych. Ale niestety 1 na 1000 osób się nie wyleczy. A lekarze wróżbitami nie są, żeby wywróżyć, kto będzie miał pecha.
dekwal
3 lata temu
To nie jest tylko wina procedur, jak twierdzą lekarze :(
kulas
3 lata temu
obcieto zdrowa noge,,
aga
3 lata temu
widac ze lekarze rodzinni sa lepiej douczeni niz ci ze szpitali.
safs
3 lata temu
bylem ostatnio u lekarza oni teraz to jak mafia chca przyjmowac tylko prywatnie ide place 150 zl za 3 min wizyte to jakis zart ?? ile oni chca zarabiac
a jak jest w ...
3 lata temu
URWAŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁLL !!!!!! TO KTO TAM """""PRACUJE"""""""""" NA SORZE ?!?!?!?
Joanna
3 lata temu
Niestety ale to będzie się zdarzać coraz częściej. Brak ludzi, brak pieniedzy. Lepsi lekarze wyjadą bo za granicą zarobią dużo więcej. Nas będą znachorzy leczyc. My tylko ludzi kształcimy a płacić juz im nie lubimy.
Sprawiedliwy
3 lata temu
Jeżeli tak nalatujecie na lekarzy to leczcie się sami, jeżeli tak nalatujecie na nauczycieli to uczcie się sami, jak przychodzi do czego to jesteście potulnie jak baranki
lekarz
3 lata temu
my chcemy podwyżki, bo bez niej jesteśmy po prostu głupimi lekarzami! A jak ją dostaniemy to będziemy mądrymi lekarzami
bEKglnjv
mark
3 lata temu
no i co doktorki?? nawet się nie ważcie występować o jakiekolwiek podwyżki
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić