REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla12.06.19 (13:15)

Szturm na budynki rządowe w Hongkongu. Demonstranci starli się z policją

Gigantyczna demonstracja miliona osób przeciwko wprowadzeniu ustawy o ekstradycji do Chin w Hongkongu zamieniła się w zamieszki. Protestujący ścierają się z policją, w ruch poszły cegły, gaz łzawiący i gumowe kule.
East News

Przerażenie i wściekłość obywateli osiągnęły poziom krytyczny. Protestujący przypuścili szturm na siedzibę parlamentu i zablokowali wszystkie drogi wokół budynków rządowych w Hongkongu. Policja odpowiedziała gazem łzawiącym i strzelała do demonstrantów gumowymi kulami i tzw. pociskami bean bag.

Nie odejdziemy, dopóki ta ustawa nie wyląduje na śmietniku - zapowiada jeden z protestujących.

REKLAMA

Dziś to "jedynka" nie tylko azjatyckich, lecz także światowych mediów. W protest zaangażowały się różne środowiska. Około 100 firm zapowiedziało, że zamknie swoje biura, żeby pracownicy mogli "walczyć o wolność". Ponad 4 tys. nauczycieli bierze udział w protestach - informuje BBC.

Rząd naciska na kontynuowanie prac nad projektem. Demonstranci odnieśli jednak sukces: planowane na środę drugie czytanie ustawy przełożono "na czas nieokreślony". Władze Hongkongu zapowiadają też poprawki mające zabezpieczyć prawa i wolności osób, których dotyczy kontrowersyjna ustawa, ale to nie satysfakcjonuje obywateli.

"Będziemy tylko kolejnym chińskim miastem". Obywatele bardzo boją się, że kontrowersyjna ustawa o ekstradycji do Chin praktycznie zniesie autonomię Hongkongu. Nowe prawo pozwoli wydawać podejrzanych do Chin i na Tajwan. Protestujący uważają, że proponowana ustawa legitymizuje porwania krytyków Pekinu i wywożenie ich do Chin. Podejrzani nie mają żadnych praw, są poddawani torturom, a o wyroku sądu decyduje partia komunistyczna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz też: Granat w ziemniakach. Zaskoczenie w fabryce czipsów

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij