aktualizacja 

Tablet za nagie zdjęcia

1

Podszywając się pod znaną aktorkę, mężczyzna miał wyszukiwać i nakłaniać nieletnie do przesyłania mu swoich nagich zdjęć.

policja
policja (www.policja.pl)

Nastolatki miały udostępniać pikantne fotografie w ramach "konkursu". Jak donosi TVN 24, funkcjonariusze z łódzkiej policji ustalili, że nagrodą miał być tablet, który ostatecznie nigdy nie trafił do żadnej z "uczestniczek". Kiedy dziewczynki zaczynały upominać się o nagrodę, kaliszanin zaczynał je szantażować, grożąc publikacją ich nagich zdjęć.

22-latek miał żądać kolejnych fotografii, a nawet filmów. Zdaniem śledczych większość zastraszonych nie powiedziała nikomu o dramacie. Łódzkiej policji udało się jednak zidentyfikować i zatrzymać wirtualnego szantażystę.

Był zaskoczony wizytą policjantów. Podczas przeszukania wynajmowanego (...) pokoju policjanci zabezpieczyli telefony, komputery oraz inne nośniki pamięci. Wszystkie będą dokładnie sprawdzone w laboratorium kryminalistycznym - powiedziała inspektor Joanna Kącka.

Kaliszanin usłyszał zarzut gromadzenia pornografii z udziałem nieletnich. Nie przyznał się do winy, choć śledczy mają dowody na to, że nękał co najmniej jedno dziecko. Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Autor: Beata Kruk

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić