Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na

Tak skończy się "Gra o tron"?

17
Podziel się

Szósty sezon "Gry o tron" za nami, jednak twórcy serialu nadal pozostawiają widzów z wieloma pytaniami. Wśród nich jedno wyjątkowo rozbudza ich wyobraźnię. Chodzi o sposób, w jaki armie z Westeros będą walczyć z Białymi Wędrowcami. Uwagę zwraca szczególnie pewna fanowska spekulacja.

Tak skończy się "Gra o tron"?
(Facebook.com, Game of Thrones)

Wyemitowane odcinki dostarczyły nam wielu informacji o Innych. To ludzie przemienieni w pozbawione uczuć maszyny do zabijania. Niszczą wszystko, co napotykają na swojej drodze, a zabite przez nich osoby zasilają ich szeregi. Jednak najważniejsza wskazówka to ta, jak je zabić. By raz na zawsze pozbyć się Białego Wędrowca, trzeba zadać mu cios orężem wykonanym ze smoczego szkła (obsydianu) lub z valyriańskiej stali. Jest tylko jeden, mały problem. Jednego i drugiego w całym Westeros praktycznie nie ma. Mieczy jest zaledwie kilka, a technologia ich wytwarzania już dawno uległa zapomnieniu.

Po sieci krąży jednak pewna interesująca koncepcja. Jeden z użytkowników Reddita, posługujący się nickiem "batteryramdar", zasugerował, że jedyne miejsce, w którym jest wystarczająco dużo broni wykonanej z unikatowego materiału znajduje się w... Królewskiej Przystani. Jeśli przypomnicie sobie opowieści na temat historii Żelaznego Tronu, wykonanego z tysięcy valyriańskich oręży, zespawanych smoczym ogniem, wówczas odpowiedź nasunie się sama.

Na ile ta koncepcja wydaje się wam prawdziwa? A może, jak przystało na typowe dla serialu zaskakujące zwroty akcji, nikt z dotychczasowych rodów nie zwycięży w walce z Białymi Wędrowcami, za to ich przywódca, Nocny Król, zniszczy armie Westeros i sam zasiądzie na Żelaznym Tronie?

Autor: Kamil Królikowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

KOMENTARZE
(17)
Nuncjo
6 lat temu
o ile nowy król północy nie zginie z rąk tych którzy go wybrali. a dlaczego? bo północ walczyła ze smokami i nigdy nie była pod ich butem. jak się wyda że Snow jest pół Targaryenem część rodów pewnie trafi szlag i będą chcieli ukrócić go o głowę. A wyda się, bo Bran wraca do domu, a tylko on zna prawdę. Będzie chciał dobrze a wyjdzie jak zwykle. Ślubu nie przewiduję, co najwyżej sojusz Starków z Targaryenami i to tylko dlatego, że idzie zima, a Dany ma ogień
TomB Reader
6 lat temu
Smoki. Odpowiedzią są smoki. Inni nie są odporni na ogień. Daenerys sprowadza smoki do Westeros i to w niej tkwi główna szansa na ocalenie kontynentu.
iki
6 lat temu
niech się poprostu skończy i zainwestują w jakąś mniej dłużyznowo/homo/maso historię.
no no no
6 lat temu
smoczyca i jasio to jest rodzeństwo to jak mają sie chajtać?
fan
6 lat temu
Moim zdaniem białego zabije ten grubaskek, miecz który zabrał ojcu w ostatnim sezonie będzie jednym z nielicznych z valirjańskiej stali, tym też udowodni swoją odwagę przed ojcem.
Terefere
6 lat temu
No błagam... A niby po co w tej opowieści są te smoki? Przecież to logiczne! Truposze wróciły wtedy, kiedy z Westeros zniknęli Targaryenowie, których potocznie zwie się smokami. Teraz Deneris wróci ze smokami, zrobią sobie grilla razem z Jaśkiem Śniegiem i będzie git :D
ajwaj24
6 lat temu
Ma wyjsc nowa seria pod tytułem 'Gra o Srom'
ana
6 lat temu
jak dla mnie denerys poślubi johna.... :) poza tym john też "powstał z martwych" :PP i ma coś wspólnego z innymi....;]
mala
6 lat temu
Denerys ma smoki, wiec ich załatwi :PP
Stormtrooper
6 lat temu
Wpadnie Vader ze szturmowcami, rozj*** wszystkich a żelazo z tronu zamieni na podzespoły do 3 Gwiazdy śmierci...
Art
6 lat temu
Już widzę te tysiąc valyriańskich mieczy:) Przecież praktycznie całe złoto Castelry Rock poszło na JEDEN miecz a wy bajacie o tysiącu:))))
no name
6 lat temu
john snow poslubi matkę smoków
Bel
6 lat temu
A to Macierewicz 30 lat później?
sdaasd
6 lat temu
przecież ten pseudo red. specjalnie napisał bzdury żebyście wy się wypowiadali bo za każdy komentarz ma kasiorę nie dajcie mu zarobić niech do roboty zapie......a nieuk.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić