o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Ten wpis o obchodach Powstania Warszawskiego robi furorę w sieci. Zgadzasz się z autorem?

42
Podziel się

Marsz upamiętniający ofiary Powstania Warszawskiego zorganizowany przez organizacje jawnie odwołujące się do faszyzmu wywołał wściekłość wśród polskiej opinii publicznej. Internauci ostro krytykują inicjatywę, jednak wpis jednego z nich stał się wiralem, który w niecałą godzinę od publikacji na Facebooku zdobył niemal 600 polubień i 170 udostępnień.

Ten wpis o obchodach Powstania Warszawskiego robi furorę w sieci. Zgadzasz się z autorem?
(Agencja Forum/Facebook, Maciek Markowski/Jakub Sieczko)
bDTXloiJ

Na początku autor wyraża swoje niezadowolenie z incydentów, które miały miejsce dziś w Warszawie. Tuż po minucie ciszy dla ofiar tamtego wydarzenia osoby ubrane w koszulki z napisami "Śmierć wrogom ojczyzny" i opaskami podkreślającymi ich przynależność do Falangi i ONR-u odpalały race i krzyczały "Chwała bohaterom". Zachowanie to skomentował właśnie autor w rzeczonym wpisie.

Właśnie zestawienie tych dwóch postaw - papież w Auschwitz, który nie mówi ani słowa, bo nie ogarnia, gdyż ogarnąć się nie da. Nie udaje mądrzejszego niż jest, chociaż jest szefem jednej z największej instytucji na tej planecie. I tysiące młodych Polaków drących dziś mordy i palących race, bo przecież cześć i chwała bohaterom, a bohaterom te race bardzo potrzebne. I śmierć najlepiej zakrzyczeć, wtedy ją się z pewnością oswoi i zrozumie - pisze Jakub.

Następnie autor przywołuje obrazy, które towarzyszyły powstańcom w trakcie ich heroicznego zrywu.

Cześć i chwała bohaterom - rzeka gówna, błota, krwi, kurzu, wnętrzności płynąca po Nowym Świecie. Matce urwało nogę. Bratu na Szucha wyrywają paznokcie. Dziewczyna jeszcze wczoraj w letniej sukience, a teraz już sztywna i oczy ma mętne. Była Polska, nie ma Polski. Było miasto, nie ma miasta. Zamiast cukierni lej po bombie - kontynuuje.

bDTXloiL

To koniecznie trzeba zakrzyczeć, bo jak się będzie darło mordę, to wszystkie te tragedie nabiorą głębokiego, metafizycznego sensu. A jak się będzie milczeć, to się nie daj Boże zobaczy pustkę, bezsens i trzech facetów krojących świat, którym nasze wspaniałe zrywy są doskonale obojętne, gdyż geografia jest geografią, a polityka polityką. Jak się będzie milczeć, to się zobaczy bohaterów, co leżą pokotem i gniją, już zimni. I żadna raca, żaden okrzyk ich nie wskrzesi - podkreśla internauta

Kończąc wpis, autor ostro uderza w narodowców.

Zabraliście mi to święto, nacjonalistyczne tępe pały. I nie ma, że jeden świętuje tak, a drugi inaczej. Na ślubach się nie lamentuje. Na pogrzebach się nie tańczy. Wspominając tragedie się nie drze mordy. Nie zakrzyczycie tego, że nie rozumiemy, po co to wszystko było - kończy Jakub.

W sieci pojawiły się też inne krytykujące narodowców wpisy:

bDTXloiR
bDTXloiS

Autor: Kamil Królikowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bDTXlojm
KOMENTARZE
(42)
jbox-er
5 lata temu
Faktu nie zakłamiecie.Powstańcy byli bohaterami.Szkoda tylko ,że bezsensownymi martwymi bohaterami.Zdradzili ich zdrajcy w Londynie z polskimi paszportami.Po wojnie pierwsi wystawiali klaty do orderów.A ich następcy dzisiaj piorą mózgi matołom o słuszności walki w przegranej i zdradzonej sprawie.Tak.Powstanie było zdradą,klęską i bezsensem.Można zrozumieć zdrajców brytyjskich,jankeskich i rosyjskich,ale jak zrozumieć zdradę tego niby rządu na emigracji??????
Góral z Jasne...
5 lata temu
Jak czytam wpisy to szlak chce mnie trafić ........ najgłośniej protestują mentalni spadkobiercy bandytów którzy mordowali i prześladowali Powstańców po wojnie !!!!! Takich obrońców Powstańcy na pewno sobie nie życzą.
Zbirek
5 lata temu
Smutne że nawet przy okazji takiego święta przyprawia się gębę narodowcom. Ci ludzie są patriotami a jak wyrażają swoje uczucia to ich sprawa. żenujące jest to opluwanie ich a argument że oni nie walczyli jest bezczelnością do potęgi, bo ci którzy o tym piszą na pewno nie walczyli.
bDTXlojn
gena Katowice
5 lata temu
Większość z was to TROLE a nie Polacy. Sługusy obcych mocarstw . Taka krzyżówka milicjantki ze zomowcem.
Chwała Młodym...
5 lata temu
A gdzie jesteście i byliście wy POplemieńcy Michnika i Urbana jak przez 25 lat próbowano zatuszować zbrodnie na inaczej myślących Polakach , dla was najlepiej przemilczeć zbrodnie katyńską , pogrom na Wileńszczyżnie , PW , Stan Wojenny i wiele wiele innych zbrodni na Polakach inaczej myślących . Chwała Młodym Polakom którzy nie pozwolą pewnych ważnych dla Polski faktów przemilczeć i pozamiatać pod dywan historii.
Najnowsze komentarze (42)
Surykatka
5 lata temu
Kolejny lewak w rurkach chce wypłynąć na narodowcach bo na tym niemieckim portalu takie kawałki będą najlepiej promowane. Każdy Polak jeśli nie szkodzi to innym może manifestować swoje uczucia do Ojczyzny czy się to komuś podoba czy nie i nikt nie ma prawa mu tego zabronić bo na to nie ma monopolu. ONR przynajmniej nie udaje że jest trendy bo tak wypada podlizując się zachodnim sąsiadom
wiki
5 lata temu
Wolę drącego gębę Narodowca z ONR,niż cichego muslina z bombą lub maczetą. I autor tego tekstu jest tolerującym odmienność poglądów lewakiem,tylko brakuje mi jednego zdania o tym,że to darcie mordy chociaż jednej osobie nie przeszkadza. A mi się nie podoba hałas i darcie mordy na paradach homoseksualistów :) I co autor na to,hehe...
Banbin0oXS
5 lata temu
Jakub to żydowskie imię prawda? Ćwok chciałby zgasić ducha w narodzie, żeby był potulny i służalczy. Jakub na pewno nie będzie bronił Polski w czasie wojny.
Rav
5 lata temu
WIDZĘ, ŻE ORGANIZACJE W PATRIOTYCZNE SĄ SOLĄ W OKU RÓŻNEJ MAŚCI "EUROPEJCZYKÓW". GŁOSICIELOM JEDYNIE SŁUSZNEJ PRAWDY. TYLKO CZY NIEMCY ( tak Niemcy, nie jacyś tam naziści czy faszyści czyli socjaliści ) KTÓRZY Z POMOCĄ UKRAIŃCÓW MORDOWALI POLAKÓW NIE BYLI EUROPEJCZYKAMI?
Stiff
5 lata temu
Tępe spojrzenie (IQ ok. inteligencji kury), wielki kark, a na nim mała głowa (jak karton, bo pusta w środku), trudności z czytaniem i komunikatywnym mówieniu - TO PODSTAWOWE CECH CZŁONKA ONR. ONR = Organizacja NieRozumów.
098
5 lata temu
Krajowi naziole czcza poleglych w powstaniu niemieckich nazistow?
marek
5 lata temu
śmiało możemy wyjść z unii i napaść na zachodnią europę :-)
Polska
5 lata temu
Buraczany wpis lewackiego patafiana Jakuba. Najchetniej to chcielibyscie lewaki zeby rocznicy powstania wogole nie obchodzono albo obchodzono ja zgodnie z zasadami ruchu LGBT.
bDTXlojf
Polaczek
5 lata temu
Może niech się wydrą na obecną władzę że nękają zasłużonego dla Powstania Generała i prezydent udaje że to nie jego sprawa. Jakiegoś Kamińskiego ułaskawił i jeszcze posadę dostał, a tutaj jest problem ?
Patryk
5 lata temu
Każdy z chłopaków którzy się tam darli robili to dla tego że powstańcy 72 lata temu też się "wydarli" i ci wszyscy drący się jak będzie taka potrzeba chwycą za broń i staną w obronie ojczyzny krzycząc dalej a wy się pochowacie!!!
gosc
5 lata temu
Witajcie w pieknym, katolickim kraju nad Wisla...
Marek Świda
5 lata temu
Pytanie do patriotów , bo Warszawskie Chłopaki i Dziewczęta pewnie wiedzą,kto rozpoczął powstanie???
Ak
5 lata temu
Kolejny lewacki lamus wychowany na GW i TVN. Wracaj do siebie na wieś słoiku i nie zapomnij oddać klatek, w których kury przywiezłeś na łobiad od matko i tato.
gena Katowice
5 lata temu
Większość z was to TROLE a nie Polacy. Sługusy obcych mocarstw . Taka krzyżówka milicjantki ze zomowcem.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić