Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Muller
|

Też tak robicie w kinie? 4,5 mld ludzi nie może się mylić

3
Podziel się:

Serwis YouGov przeprowadził w regionie Azji i Pacyfiku (APAC) badanie dotyczące zachowań kinomanów. Wyniki są dość istotne, bo w objętych ankietą krajach żyje 4,5 z 7,2 mld ludzi na Ziemi.

Też tak robicie w kinie? 4,5 mld ludzi nie może się mylić
(Shutterstock.com)

Ludzie mają w nosie oscarowe nominacje. To, co ich zachęca do obejrzenia, to znajomi z sieci. A gdy siadają przed ekranem, lepiej by film był maksymalnie rozrywkowy. Najlepiej, gdyby to było kino akcji, albo romans. Co ciekawe, widzowie chętnie spóźniają się do kina, bo w ten sposób nie muszą oglądać reklam.

Choć blisko 2/3 osób widzi w reklamówkach dobre źródło informacji o produktach, to 1/3 woli przyjść później na seans byle nie musieć ich oglądać. Są też tacy (37 proc.) który siedząc w trakcie spotów zajmują się czymś innym (np. telefonem) i zupełnie przekaz ignorują - czytamy w raporcie.

Dlaczego Chińczycy, Malezyjczycy czy Australijczycy chodzą do kina? Najważniejsza jest treść (52 proc.), potem obsada (48 proc.), gatunek filmu (48 proc.) i to, co pokazano w zwiastunach (45 proc.). Wyróżnienie przez Amerykańską Akademię Filmową docenia tylko 12 proc. badanych. Jeżeli usłyszeli o filmie, to w 74 proc. przypadków dzięki mediom społecznościowym (grupa wiekowa 16 - 24 lata). Gazety jako główne źródło wiedzy o premierach dominują tylko wśród osób w wieku ponad 55 lat.

*Jaki gust ma ponad połowa ludzkości? * Wyniki dla regionu APAC nie dają nadziei na większą liczbę ambitnych filmów. Najbardziej oczekiwaną premierą tego roku jest film "Szybcy i Wściekli 8" (18 proc.). Niewiele mniej (po 13 proc.) czeka z zapartym tchem na nowe "Transformersy" i "Piratów z Karaibów". Co istotne, wielki budżet nie jest wyznacznikiem popularności. Na "Kong: Wyspa Czaszki" czy "Logana" czeka tylko 2 proc. ankietowanych. Dla 55 proc. najlepszym gatunkiem jest film akcji, potem filmy sci-fi i romanse.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
123
6 lat temu
Jak gala oskarów to w zasadzie konkurs na najlepszy film z hollywoodu... Filmy nieanglojęzyczne są najczęściej jakąś sztuką dla sztuki dla wytrwałych. Ja patrzę się na tematykę filmu, a nie na nagrody
carrlos
6 lat temu
do NIK pod warunkiem że wszyscy będą płacić abonament rtv ...jeśli jednak tak się nie dzieje to są reklamy na których nadawcy zarabiają i to praktycznie zwalnia nas z opłaty audiowizualnej...kij ma dwa końce
NIK
6 lat temu
Reklamy powinny być całkowicie zakazane w TV i w kinie,bo tylko zniechęcają do oglądania filmów czy innych programów.Stacje telewizyjne w ciągu jednego filmu puszczają reklamy niemal co 15min i to nieraz po 15,20 minut aż nie chcę się dalej filmu zaczętego oglądać.Ileż razy można patrzeć i słuchać durnych reklam o suplementach diety czy proszkach do prania i innych tabletkach na płonącego konara.Powinni zrobić jeden kanał TYLKO z reklamami.Kto będzie chciał to sobie może na takim kanale oglądać reklamy ile tylko będzie chciał,a nie jak teraz z każdego kąta wyskakują i tylko denerwują.PRECZ Z REKLAMAMI W KINACH I TELEWIZJI!!!!!!!!!!!!!!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić