Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Zajęcki
|
aktualizacja

Tym wpisem "zaorali" polityków. Zgadzasz się z nimi?

12
Podziel się:

Ten tekst stał się viralem. W kilka godzin po publikacji internauci udostępnili go 1,5 tys. razy, na Facebooku widać też ponad 7,6 tys. reakcji. Popularny duet Jakobe Mansztajn i Rafał Żabiński, znani szerzej jako prowadzący blog Make Life Harder, w bożonarodzeniowym wpisie podsumował jakość polskiej polityki.

Tym wpisem "zaorali" polityków. Zgadzasz się z nimi?
(Facebbok, Make Life Harde)

Początek zapowiada się niewinnie. Przedstawia ogólny zarys stosunku polityków do ludzi.

Szanowni politycy, mija kolejny rok naszego wspólnego życia na planecie zwanej Polską. Kolejny rok porażek, przykrości, upokorzeń i nieporozumień. Chcielibyśmy powiedzieć wam w końcu coś miłego, ale kolejny rok z rzędu chyba nam się nie uda. Znów tańczycie z nami lambadę i znów w ferworze latynoskich rytmów myślicie, że nie czujemy przez spodnie waszego rozgrzanego krocza na naszych pośladkach. Ale zaufajcie nam, czujemy.

Prawdziwy pogrom zaczyna się jednak w tym miejscu. Autorzy bezlitośnie punktują bezsens tego, w jaki sposób rządzący traktują ludzi.

Po jednej stronie wy, politycy PiS-u, którzy z gracją najeb...ego słonia w składzie z porcelaną łamiecie prawo, łamiecie konstytucję, łamiecie obyczaje, ale to wszystko przecież nie ma żadnego znaczenia, prawda? Bo przecież Stan Wojenny, bo Powstanie Warszawskie, a w ogóle to 70 lat temu ubecy zabili Inkę, więc albo jesteś z nami, albo dzielisz łóżko z Kiszczakiem, ty resortowy padalcu. Chcielibyśmy wam pogratulować, to dzięki waszemu zaangażowaniu i podkręcaniu lęków na naszych oczach rośnie wspaniałe młode pokolenie. Wprawdzie nie każdy młody Polak wie, czym różni się Afganistan od Azerbejdżanu albo jaka jest różnica między homoseksualistą a pedofilem, ale za to każdy doskonale wie, że jedząc kebaba, osiedlasz Araba i zawsze ma na dysku jakiegoś rasistowskiego mema na okazję kolejnego zamachu. Tak że wielkie dzięki, świetna robota!

Nie mogła nie pojawić się wzmianka o opozycji. Ktoś wreszcie podsumował, o co w tej całej grze chodzi...

Ale całe szczęście po drugiej stronie jesteście wy, nasza wspaniała opozycja, latarnia mądrości i spokoju, niekończące się źródło konstruktywnej krytyki. Co byśmy zrobili bez waszych dramatycznych gestów, bez rozdzierania szat przed kamerami i ogłaszania w co drugim zdaniu końca demokracji, końca Polski i końca świata w ogóle. Gdzie byśmy byli, gdyby nie wasza krzywda, wasze męczeństwo na sali plenarnej z wyłączonym ogrzewaniem, gdyby nie bohaterskie, zaangażowane twitty Tomasza Lisa pisane w okopach jego willi w Konstancinie. Przy okazji, panie Tomku, jest pan inteligentny i mówi po angielsku prawie bez akcentu; mógł pan zostać prezydentem, a został pan lolem z Twittera. Gratulujemy! Gratulujemy też wam, lolom z prawicy, orłom Temidy, ostatnim sprawiedliwym, Karnowskim, Pereirom i Gmyzom. Osiem lat męczyliście bułę, że Telewizja Publiczna jest stronnicza i nieobiektywna. I po ośmiu latach sami odpier...ie na Woronicza takie bajlando, że wow. Po prostu wow.

Przed nami świetlana przyszłość? Chyba nie...

Dzięki Bogu na scenę wchodzi młode pokolenie. Wykształcone, znające języki, nieobciążone PRL-em. Czyli wy, młodzi politycy PiS-u, o których wprawdzie ciężko cokolwiek powiedzieć, bo najmłodszym, jakiego kojarzymy, jest Jacek Kurski, który w tym roku skończył 50 lat - ale jak znamy PiS, to na pewno wszyscy jesteście zajeb...i. I wy młodzi politycy Platformy i Nowoczesnej, którzy nie załapaliście się na stan wojenny i tak bardzo chcielibyście sobie dziś wyrobić zaległe, kombatanckie legitymacje, że aż świerzbią was d...y, żeby dostać pałą i w aurze męczennika za wolność i demokrację do końca życia opowiadać, jak to w czasach pisowskiej dyktatury przez przypadek na korytarzu szturchnął cię poseł Suski. Zdecydujcie się w końcu, czy chcecie wygrać wybory, czy chcecie być internowani.

Mamy nadzieję, że życzenia spełnią się co do jednego. Amen.

Dlaczego o tym wszystkim piszemy? Nie mamy złudzeń, że ten list cokolwiek zmieni, ale wyobrażamy sobie taką scenę, że ktoś z was, zadowolonych z siebie kasztanów z Wiejskiej, skrolując swojego fejsa, trafi na ten list i na chwilę zrobi mu się przykro albo chociaż głupio. Piękny obrazek, prawda? Szkoda, że nigdy się nie wydarzy. Dlatego jeszcze raz po prostu dzięki za ostatni rok, wesołych świąt i ch*j wam na grób.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(12)
szary obywate...
6 lat temu
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ludzi widzących sprawy w ten sposób (tj. z oddali, krytycznie w stosunku do obu obozów) jest garstka, co widać choćby po komentarzach pod każdym artykułem w internecie.
tomek
6 lat temu
SŁABIUTKIE TO SŁABE TYLKO SŁOWNICTWO "MOCNE" A TREŚĆ MAŁO ORYGINALNA GDYBY NIE WULGARYZMY TO NAWET WASZYM "CZYTELNIKOM" BY SIĘ NIE PODOBAŁO. NO CHYBA ŻE MIERZYCIE JESZCZE NIŻEJ/!!!
Olsztyn
6 lat temu
Żwirek kręci z Muchomorkiem. Ciemnogród się kłania. I kto tu podsyca do nienawiści. Żal czytać....
hhahahahhhaa
6 lat temu
ha ha ha ha h haha a ha ha aha aha hhahahahh ahahha ostanie słowa listu to wyraz poziomu piszących
PK
6 lat temu
"wpisami" miało być :-)
PK
6 lat temu
Młodzież walcząca pisami na fb z agresywnym wobec obywatela systemem. Brawo za odwagę !
wqa
6 lat temu
Tym wpisem to się samozaorali. Zacytuję Boy'a: krytyk i eunuch z jednej są parafii, obaj wiedzą jak żaden nie potrafi.
Faz
6 lat temu
Piękne brawo brakuje tylko wzmianki o szeroko rozumianym złodziejstwie !!!!!!!!!!
zwykły2
6 lat temu
Gorzkie, ale prawdziwe!
MK
6 lat temu
WZRUSZYŁEM SIĘ
abc
6 lat temu
Jest mi smutno, że młodzi ludzie w Polsce mają zrobione przez media pranie mózgu i nie potrafią samodzielnie myśleć.....
AZ73
6 lat temu
Nic dodać nic ująć !!! Dzięki chłopaki !!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić