Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Tymoteusz Szydło odchodzi z kapłaństwa. Poruszające słowa księdza

149
Podziel się:

Ksiądz Tymoteusz Szydło, syn byłej premier, postanowił odejść ze stanu kapłańskiego. Decyzja, jaką podjął, była poprzedzona kilkumiesięcznym namysłem. Nie milkną echa decyzji Tymoteusza Szydło, dobiegające także ze strony innych duchownych.

tymoteusz szydło ksiądz
tymoteusz szydło ksiądz (East News, Lukasz Gagulski)

Ksiądz Tymoteusz Szydło miał poważny problem. Od kilku miesięcy przeżywał głęboki kryzys wiary i myślał o odejściu ze stanu duchownego. Poprosił o kilka miesięcy urlopu i w końcu ogłosił, "nie udało mu się pokonać kryzysu wiary i powołania", w związku z czym przejdzie do stanu świeckiego.

"Odchodziłem" z kapłaństwa wiele razy. Przez grzechy swoje i grzechy cudze. Były dni, w które zastanawiałem się, czy pozostanie w powołaniu to odwaga, czy tchórzostwo? Nie osądzam tych, którzy zrezygnowali. Proszę o modlitwę, bym do końca mych dni Wierzył, że to trwanie ma Sens – skomentował tę decyzję na Twitterze ks. Daniel Wachowiak.

Złożył już prośbę do papieża. Ks. Tymoteusz Szydło poprosił papieża Franciszka o przeniesienie do stanu świeckiego. Argumentując swoją decyzję, wyjaśnił, że "będzie to uczciwe w stosunku do Wiernych".

Zobacz także: Zobacz też: Tymoteusz Szydło rezygnuje. Sebastian Kaleta: wszyscy jesteśmy z premier Beatą Szydło

Moja reputacja jako księdza jest zdruzgotana przez plotki i domysły. Z bólem stwierdzam też, że nie udało mi się pokonać kryzysu wiary i powołania. W tej sytuacji nie pozostało mi nic innego, jak złożyć w kurii diecezji bielsko-żywieckiej prośbę skierowaną do Ojca Świętego o przeniesienie mnie do stanu świeckiego, by uregulować moją pozycję kanoniczną i nie pozostawać w konflikcie sumienia – stwierdził ks. Tymoteusz Szydło w oświadczeniu przekazanym Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Beata Szydło bardzo przeżyła rozterki syna. Wokół księdza rozpętała się medialna burza, z powodu której była premier przestała nawet bywać w siedzibie PiS. Rozmówca Wirtualnej Polski stwierdził, że "odcięła się od wielu współpracowników z PiS", a "plotki o Tymoteuszu ją zniszczyły".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(149)
RYDWIN
3 lata temu
przyszła kryska na matyska,(matyskula)czy pomyślała o studencie z seiczento jakie przeżywa jego psyhika
Lena
3 lata temu
...Tymoteusz dobrze zrobił...to jest uczciwe postępowanie wobec wiernych. ..
Janina
3 lata temu
Nie dziwię się, że miał kryzys wiary jak się z bliska napatrzył, co elity władzy, pod przykrywką hasła "Bóg i ojczyzna", wyprawiają najlepszego! Panie Tymoteuszu jest Pan odważny i uczciwy. Może być Pan z siebie dumny, że nie chciał Pan trwać w kłamstwie. Będę się za Pana modliła żeby był Pan szczęśliwy w życiu.
Wierzący.
3 lata temu
Jakoś nie protestował, gdy na Jasnej Górze miał prymicję w obecności "szych" kościelbtch i politycznych a mszę transmitowala TVPIS. Wtedy na świeczniku to było fajnie być. Teraz, gdy są rozterki w końcu nie spowodowane przez media i ludzi, to jest i zdziwienie, ze napotkał krytykę. Który z normalnych księży byl tak wyjątkowo traktowany?? Żaden. Więc ponosi twraz koszta swojego zwątpienia. Jest dorosłym mężczyzną więc musiał wiedzieć, jakie są konsekwencje popularności o którą sam dbał. Stąd mi go nie żal. Bo posluga to skromność, ktorej nie było.
Teerwuaem
3 lata temu
Damy radę!
Ojciec Jacent...
3 lata temu
Becia nie beć.
Szacun
3 lata temu
Postąpił odważnie i uczciwie.
issa
3 lata temu
"Gawiedź" dorwała się na "ring".Dajcie żyć rdzinie pani Szydło. Zajmijcie się swoimi kłopotami (jakbyscie ich nie mieli...)
kibic
3 lata temu
to tylko czlowiek tak jak kazdy z nas ma slabosci przestancie pisac zlozliwe bzdury
KS
3 lata temu
Języki zawistników są jak sztylety. Bóg ich osądzi.
ROYAL NAVY
3 lata temu
Dlaczego miał prymicje na Jasnej Górze? Przecież jest z innej diecezji....
święta_prawda...
3 lata temu
Nikt chyba w historii nie ustąpił ze stanowiska o które walczył latami tylko dlatego, że plotki okazały się nieprawdą.
ggggggggggggg...
3 lata temu
Czarni koledzy chcięli go poobracać i się chłopak wystraszył.
ONA41
3 lata temu
Jak się ktoś chwali w mediach mszą Prymincyjną syna , cała Polska musi to oglądać na TVPis to dlaczego teraz zdziwienie? Ma broszka czego sama chciała...a swoją drogą synem księdzem chwalić to się można po paru latach jego kariery kościelnej a nie feta od nadania święceń a teraz wstyd bo się chłopina rozmyślił.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić