Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Uratowała psa pewną przed śmiercią. Odpłacił się, wykrywając u niej raka

54

Pies Menios był bliski śmierci, kiedy został znaleziony na ulicach Nafpaktos w Grecji. Przygarnęła go emerytowana nauczycielka Joanna Lowen. Zwierzak odpłacił się za dobro, wykrywając u niej raka we wczesnym stadium. To nasza #DzeinnaDawkaDobregoNewsa.

Uratowała psa pewną przed śmiercią. Odpłacił się, wykrywając u niej raka
(Materiały prasowe)

Pies Menios został znaleziony w tragicznym stanie na ulicach greckiego miasta Nafpaktos. Był wychudzony, miał połamane żebra i zwichnięte łapy. Weterynarze twierdzą, że prawdopodobnie był torturowany i bity przez właścicieli. Później wyrzucono go na ulicę i pozostawiono na pewną śmierć.

Historia zwierzaka poruszyła serce Joanne Lowen, która go przygarnęła i się nim zaopiekowała. Pies szybko wrócił do zdrowia. Odpłacił się swojej właścicielce za dobroć, wykrywając u niej raka. Emerytowana nauczycielka twierdzi, że dziś byłaby martwa, gdyby nie jej wierny pies.

Menios gorączkowo wąchał swoją właścicielkę za każdym razem, gdy siedział obok niej. Najczęściej obwąchiwał ją w okolicach pach. Joanne początkowo to ignorowała, później zachowanie psa zaczęło ją niepokoić. Postanowiła zgłosić się do lekarza.

Zobacz także: Pomaga pchać wózek. Nagrała przykład prawdziwej przyjaźni

Joanne nie przyznała się lekarzowi, że to pies coś u niej wykrył. Powiedziała, że sama zauważyła dziwny guzek. Lekarz wysłał ją na badania, które potwierdziły nowotwór gruczołów mlecznych. Został na szczęście w porę wykryty.

Po operacji w 2019 roku pies przestał obwąchiwać właścicielkę. Badania zrobione w tamtym czasie wykazały, że zmiany nowotworowe całkiem zniknęły. To utwierdziło Joanne w przekonaniu, że pies naprawdę wyczuwał raka.

Nie jest to pierwszy taki przypadek. Od lat pojawiają się doniesienia o psach, które wykryły chorobę nowotworową właścicieli. Ponadto są prowadzone badania, które mają potwierdzić, czy zwierzęta faktycznie mogą mieć takie umiejętności.

Testy mogłyby iść w parze. Nigdy nie było celem, aby przy każdej operacji rzędy psów węszyły raka. Jednak zastosowanie mniej inwazyjnej metody badania może zachęcić ludzi do wcześniejszego badania – powiedziała dla Daily Mirror Dr Claire Guest, zajmująca się tymi badaniami.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić