REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Jan Muller14.02.18 (19:36)

USA zamontują lasery na dronach. Będą polować nad Koreą Północną

Jeden z najmniej kosztownych zakupów w wynoszącym blisko 10 mld dolarów budżecie na zbrojenia jest też jednym z ciekawszych.
Missile Defense Agency

Pentagon chce 66 mln dolarów na rozwój dronów z laserami światłowodowymi. Krążąc nad pozycjami wroga mają atakować jego rakiety z głowicami jądrowymi tuż po tym, jak opuszczą silos lub mobilną platformę startu - donosi Defense One.

Na jesieni 2017 roku do opracowania tej broni przystąpiły trzy koncerny. Lockheed Martin, Boeing, oraz General Atomics w najbliższych miesiącach pokażą swoje pomysły na bezzałogowe pojazdy latające i strzelające laserem. Pentagon z trójki wybierze zwycięzcę i przekaże mu fundusze na przygotowanie urządzenia i jego wdrożenie. "Laserowe" drony mają być gotowe do 2020 roku.

REKLAMA
BAE Systems

Innowacyjny sposób przechwytywania rakiet ma obronić najdalej wysunięte tereny USA i jej przyjaciół. Korea Północna już dziś jest w stanie zaatakować wyspę Guam, Hawaję czy Japonię. Projekt nazwany Low Power Laser Demonstrator ma być alternatywą dla, szwankującej ostatnio, tarczy antyrakietowej opartej na pociskach przechwytujących.

W styczniu ogłoszono jeszcze jeden ciekawy konkurs na urządzenia latające. Wojsko amerykańskie chciałoby wyposażyć swoich żołnierzy w zdalnie sterowane drony-insekty i drony-nietoperze. W przyszłości miałyby to być zupełnie autonomiczne urządzenia, bez pomocy człowieka wykonujące misje w trudnych warunkach.

Caltech

Zobacz także:

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij