aktualizacja 

W trosce o zdrowie chcą zezwolić na zażywanie heroiny

2

Narkotyki wciąż są problemem, z którym borykają się władze niemal każdego państwa. Teraz w amerykańskim stanie Nowy Jork zaproponowano dość kontrowersyjny pomysł na walkę z uzależnieniem.

W trosce o zdrowie chcą zezwolić na zażywanie heroiny
(Domena publiczna)

*Władze niewielkiej miejscowości Ithaca chcą zezwolić na zażywanie heroiny. *Brzmi jak żart, ale jak donosi CNN, to może mieć sens. Specjalne miejsce, gdzie można by zażyć narkotyk, miałoby pomóc w ograniczeniu zgonów poprzez przedawkowanie oraz zapobiegałoby zakażeniom wirusem HIV i zapaleniem wątroby typu C dzięki udostępnianiu czystych igieł. Nad wszystkim czuwałby wykwalifikowany personel.

Pierwsze takie miejsce otwarto w 1986 r. w szwajcarskim Bernie. Kolejne działają w Australii i Kanadzie. Znaleźć tam można nie tylko czysty sprzęt, ale również pomoc dzięki terapeutom czy choćby ulotkom podpowiadającym, jak zerwać z nałogiem. Władze Ithaki twierdzą, że wbrew pozorom takie miejsce mogłoby sprzyjać rzucaniu heroiny.

Jeśli placówka powstanie, to nieprędko. Władze federalne nie wydały niezbędnego zezwolenia i nie spieszą się z tym. Co więcej, lokalna policja przypomina, że heroina wciąż jest nielegalna, więc funkcjonariusze będą karać za jej posiadanie.

Autor: Krzysztof Narewski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić