o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Widzieli go wybrani, ale o "Smoleńsku" już głośno. Opinie po premierze

92
Podziel się

Premierowy pokaz "Smoleńska" zgromadził w Teatrze Wielkim w Warszawie elitę PiS, członków rządu, twórców, aktorów i gości specjalnych. Czy byli zadowoleni z tego, co zobaczyli?

Widzieli go wybrani, ale o "Smoleńsku" już głośno. Opinie po premierze
(Materiały prasowe)
bDUGQtDp

Twórcy twierdzą, że film pokazuje ukrywaną dotychczas prawdę. Jest on także odzwierciedleniem wszystkiego, co politycy PiS o smoleńskiej tragedii mówili przez ostatnie lata. Komentując premierę swojego filmu, jego reżyser Antoni Krauze podkreślił, że "nie mógł dłużej godzić się na kłamstwa wokół sprawy", a film miał być "protestem przeciw manipulacjom prawdą" - informuje TVP Info.

To film fabularny, z tym, że wszystko, co dotyczy katastrofy, było oparte na faktach. Został oparty na pracy prawdziwych ekspertów - zarówno komisji parlamentarnej pod kierownictwem Antoniego Macierewicza, jak i konferencji smoleńskich - powiedział po premierze Krauze.

Na pokaz przybyła większość aktorów grających w filmie. Według Jerzego Zelnika "Smoleńsk" to film paradokumentalny, który pozwala pokazać całą prawdę o wydarzeniach, w których zginęło 96 osób.

bDUGQtDr

Nie oczekujemy po nim nagród na festiwalach filmowych. To film, który ma odkłamać współczesną polską historię – skomentował Zelnik.

Aktorzy bardzo cieszyli się, że zagrali w tym filmie.

Byłam w Smoleńsku z przyczyn patriotycznych. Patrzyłam ze wzruszeniem na tamtejszy pejzaż, który zapamiętałam i trzymam go w sercu do dzisiaj – podkreśliła Ewa Dałkowska, która wcieliła się w rolę Marii Kaczyńskiej.

"Smoleńsk" to film jednej opcji politycznej? Laurek ze strony polityków PiS nie brakuje. Inaczej do tematu podchodzą politycy opozycji, dla których film Krauzego to zmyślona historia.

bDUGQtDx

O premierze w Teatrze Wielkim było głośno, ale nie tylko za sprawą samego filmu. Kontrowersje wzbudził fakt, że twórcy nie przewidzieli pokazu dla dziennikarzy. Zazwyczaj w przypadku głośnych premier takie specjalne seanse się odbywają.

bDUGQtDy

Autor: Kamil Karnowski

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUGQtDS
KOMENTARZE
(92)
jon
5 lata temu
szkoły obowiązkowo będą maszerować zwłaszcza klasy narodowo- patriotyczne
ja
5 lata temu
Słyszałem, że film kiepski, ale sceny batalistyczne wyszły niezłe - najlepsza jest ta jak Tupolew broni się przed ostrzałem rosyjskich su oraz potem na ziemi jak odpierają atak kolumny pancernej, ale przegrywają mimo że już widać odsiecz prowadzoną przez Antoniego
Joker
5 lata temu
Tego co się stało nie zmienimy uszanujmy ich pamięć .Prawdę poznamy za 70-lat. Teraz walczmy z tym co pis wyprawia w naszym kraju .Piszą własne bajki i za nasze pieniądze .Ludzie otwórzcie oczy !!!
bDUGQtDT
rekin
5 lata temu
To film tylko dla wybranych przy kupnie biletu trzeba pokazać legitymację PIS albo mieć kartkę od proboszcza
12307
5 lata temu
Polegli na seansie Smoleńska. Odczytać na miesięcznicach
Najnowsze komentarze (92)
AM
5 lata temu
...dno, po wyjściu z kina byliśmy z rodziną totalnie zniesmaczeni, ludzie w kinie się podśmiewali..., chyba nikt się nie dał nabrać na stawiane w nim od pierwszych minut tezy. Moja teściowa stwierdziła że "to dzieło" jest na miarę propagandówek rodem z lat 50 ubiegłego wieku. .
az
5 lata temu
Film - brednia.Film - kłamstwo. Film SF. Film -zrobiony na zamówienie tchórza - prezesa i zmieniany bo prezesowi się nie podobał. To kto pisze historię? Mały, tchórzliwy człowieczek, który odpowiada za śmierć 96 osób. A teraz będzie mieszał w trumnach by udowodnić że ludzie są źle pochowani[a nikt nie udowodni mu, że badania będą uczciwe], a rodziny będą się domagać następnych milionów. Ot, łatwy pieniądz za wycieczkę smoleńską.
PoprostuKtos
5 lata temu
Oczami wyobraźni widzę , że niedługo doczekamy się sequeli : "Smoleńsk 2 : Gdzie jest mój krzyż" reż. Ojciec Dyrektor , oraz "Smoleńsk3 : O dwóch takich co krzyż odzyskali" reż. Antoni. Mimo to i tak twierdzę , ze Disney kręci lepsze bajki.
ozbysz
5 lata temu
RYDZYK wprowadzi obowiązek oglądania na lekcjach , a księża na religii , ech , my Polacy naprawdę jesteśmy taki głupim narodem>??? w sumie jaki naród tacy przedstawiciele. a życie takie krótkie .
Martian
5 lata temu
Dobra idzmy dalej ... Przypuscmy dowiedli to ze ten samolot nie rozbil sie z przyczyn Technicznych i co dalej chca, mysla ze Putina zamkna ... Bo prawde przeciez znaja.. , tak twierdza... ,to nie wystarcza im to.. do czego zmierzaja ... Rozumiem ze to brat pana Kaczynskiego ale czy caly Kraj ma za to cierpiec i to co dobrzy ludzie budowali przez lata miasta,ksztalcenie ludzi...itd zniszczyc ... To fajnie w glowach maja zaczacodne mozgi ..
gosc
5 lata temu
a przed projekcja filmu byl czytany apel?????bo to juz rutyna sie stalo ....
kinomaniak
5 lata temu
Oscar PEWNY!
adam
5 lata temu
Ja proszę braci amerykanów o jedno - opublikujcie nagranie rozmowy braci .
bDUGQtDL
tes
5 lata temu
TEN WYPADEK W SMOLEŃSKU ....TO PRZEKLEŃSTWO DLA POLSKI !!!!!!! i szkoda że jarek nie poleciał razem z miernotą bratem na wycieczkę za naszą kasę ...... był najgorszym prezydentem a robi się z niego .... króla Polski ... bo chyba tylko dlatego pochowali go na Wawelu !!! jego jedyna zasługa to że zginą w wypadku !!!!!!
tes
5 lata temu
TEN WYPADEK W SMOLEŃSKU ....TO PRZEKLEŃSTWO DLA POLSKI !!!!!!! i szkoda że jarek nie poleciał razem z miernotą bratem na wycieczkę za naszą kasę ...... był najgorszym prezydentem a robi się z niego .... króla Polski ... bo chyba tylko dlatego pochowali go na Wawelu !!! jego jedyna zasługa to że zginą w wypadku !!!!!!
Jan lat 68
5 lata temu
Zelnik szybko do szpitala. Lecz nogi, bo już z głową za późno.
fret
5 lata temu
Na takie gówno szkoda pieniędzy .
Edward
5 lata temu
Tak zakłamanej bandy jak Pis nie spodziewałem się przy władzy ale brzydcy i głupi ludzie ich wybrali żeby leczyć kompleks swej głupoty i brzydoty ,prawda jak wiemy nie ma z tym nic wspólnego.We wszystkich swoich mediach kłamią jak na potęgę , fałszują historie kpią z prawa, wyjątkowy zalew gówna tylko pytanie czy coś zostanie z demokracji i wolności w tym kraju po tym barachle ?
awea
5 lata temu
Żaden aktor z kukiełek TVNu nie zagrał w filmie. Ciekawe czemu?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić