aktualizacja 

Wielka akcja CBŚ i hiszpańskiej policji. Odzyskano tonę kokainy

15

Służby rozbiły międzynarodowy gang przemytników.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (PAP, CBŚP)

CBŚP przy współpracy z hiszpańską policją zlikwidowało szajkę przemycającą narkotyki z Afryki Północnej do Europy. Według informacji TVN 24 służby zatrzymały 23 członków grupy przestępczej, w tym 12 Polaków, a także odzyskały tonę narkotyków i majątek wart kilkanaście milionów złotych. W ramach tajnej, trwającej od kilkunastu miesięcy operacji zatrzymań dokonano na terenie Polski, Belgii, Francji oraz Hiszpanii. Cała akcja była koordynowana przez Europol.

To jeden z największych ciosów w narkobiznes, który zadaliśmy w historii - miał powiedzieć w rozmowie z TVN 24 jeden z oficerów CBŚP.

Szefem narkotykowego gangu miał być Piotr K., noszący również pseudonim "Bandziorek". Mężczyzna jest znany w przestępczym półświatku od lat 90., jego postać pojawiła się również w zeznaniach Jarosława S. "Masy", uznawanego za najsłynniejszego polskiego świadka koronnego. Piotr K. kilkakrotnie trafiał do więzienia, a według służb po wyjściu na wolność w 2012 roku zajął się przemytem narkotyków. Szacuje się, że od tego czasu jego szajka zdołała zgromadzić majątek o wartości ponad 40 milionów złotych, z czego służbom podczas akcji udało się zabezpieczyć około 12 milionów.

Autor: Beata Kruk

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić