REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski21.04.18 (11:47)

Włosi opłakują śmierć rzadkiego niedźwiedzia. Nie przeżył schwytania przez naukowców

Młode zwierzę zostało uwięzione przypadkowo. Park narodowy w środkowych Włoszech prowadzi dochodzenie, które ma wyjaśnić, dlaczego niedźwiedź padł.
Malene Thyssen / Wikimedia Commons CC BY-SA

Naukowcy zamierzali złapać innego niedźwiedzia w zastawioną pułapkę. Jednak na miejscu zastali młodego samca należącego do niezwykle rzadkiego podgatunku - niedźwiedzia marsykańskiego. Nie wypuścili go na wolność.

Postanowili wykorzystać nadarzającą się okazję do badań. Zoolodzy w parku narodowym w Apeninach zdecydowali, że założą niedźwiedziowi obrożę nadającą sygnał radiowy - podaje BBC News. W ten sposób mogliby śledzić trasę, jaką zwierzę pokonuje.

REKLAMA

W pewnym momencie młody samiec zaczął się dusić. Problemy z oddychaniem zaczęły się wkrótce po zaaplikowaniu zwierzęciu zastrzyku uspokajającego. Naukowcy próbowali ratować życie niedźwiedzia, jednak bez powodzenia. Działacze na rzecz ochrony środowiska mówią, że to wielka strata.

Jest to podgatunek zagrożony wyginięciem liczący obecnie tylko 50 lub nieco więcej osobników - oświadczyła organizacja WWF Italia.

Niedźwiedź, którego pierwotnie chcieli schwytać specjaliści, nękał ludzi. Samiec o imieniu Mario wybierał się nocą do pobliskiej wioski, stanowiąc zagrożenie dla mieszkańców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij