Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Piotr Kalsztyn
|

Wojna przyszłości. Amerykanie wcale nie muszą jej wygrać

101
Podziel się:

Armia amerykańska stawia na nowe technologie. Podobnie robią Chińczycy i Rosjanie.

Wojna przyszłości. Amerykanie wcale nie muszą jej wygrać
(Domena publiczna)

Ponad 7 miliardów dolarów wydały amerykańskie siły zbrojne w zeszłym roku. Pieniądze zostały przeznaczone na pracę nad nowymi technologiami. To o blisko 2 miliardy więcej niż pięć lat wcześniej. W USA chcą ulepszyć sztuczną inteligencję, a także ogromne bazy danych big data. Pracują również nad autonomicznymi maszynami.

*Pentagon koncentruje się na ulepszeniu swoich algorytmów w obawie przed rosyjską i chińską sztuczną inteligencją. * Najnowszy raport na temat nowych technologii wykorzystywanych w wojsku opisał "Washington Post". W amerykańskim dzienniku czytamy, że Chiny zamierzają stać się najważniejszym globalnym centrum innowacji w zakresie sztucznej inteligencji do roku 2030. Kari Bingen, specjalista od cyberbezpieczeństwa ostrzegła, że chińska i rosyjska sztuczna inteligencja wyprzedziła już amerykańską.

Stany Zjednoczone mogą albo przewodzić nadchodzącej rewolucji, albo stać się jej ofiarą - napisano we wstępie do raportu.

*Wirtualna rzeczywistość jest używana do symulacji warunków bitewnych. *W "armii przyszłości" tworzy się również złożone systemy komputerowe, które mogą naśladować systemy biologiczne. Ta umiejętność może zostać wykorzystana do stworzenia automatów bojowych ze sztuczną inteligencją.

Zobacz także: Zobacz także: Sztuczna inteligencja z Polski lepsza od człowieka

Pentagon pracuje również nad wykorzystaniem dronów do sondowania na terytorium wroga. Marynarka wojenna testuje śmigłowce towarowe, które mogą latać autonomicznie i być sterowane za pomocą tabletu. Ułatwi to zarządzanie dostawami nawet w niebezpiecznych terenach. Jako przykład wykorzystania nowych technologii podaje się myśliwiec F-35 Joint Strike. Ma osiem milionów linii kodu, a w armii nazywają go "latającym komputerem".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(101)
Jajacek
5 lata temu
Ja się szykuję na 4 wojnę światową. Nazbierałem kamieni i mam kilka dzid !!
Lam
5 lata temu
To już było... Gry wojenne i Terminator.
bosman
5 lata temu
Jankesi wydali kilka mln dolarów by skonstruować długopis piszący w stanie nieważkości. I ch,j im z tego wyszło. A Rosjanie? - wzięli w kosmos OŁÓWKI!!!
JukiOre
5 lata temu
Jakoś dziwnym trafem od kilku lat największe firmy informatyczne ( giełdowe ) są przejmowane przez chińczyków lub pośredników na zlecenie.
mua
5 lata temu
7 miliardów dolarów? Czyli połowa tego co Polska? Wow. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że USA to w tej chwili największa potęga militarna, to znaczy, że Polska pod wodzą boskiego Antoniego w przyszłym roku ich przegoni?
Tom.
5 lata temu
Oj wije sobie czlowiek bat sam na siebie
Jarosław
5 lata temu
Terminator is comming i jego kot też......jarosłaaaaaaw
PIOTER
5 lata temu
Najpierw to wszyscy powinni usiąść i porozmawiać o AI bo to może się złe skończyć dla nas ludzkości.
cb
5 lata temu
nam wystarczy Macierewicz
K-7
5 lata temu
Rosja to potega...Usa to potega w filmach wojennych...W realu Rosja spopielila by ten jankesko-zydowski grajdol w kilka godzin...
porównanie
5 lata temu
SU-35 Su35 Prędkość maks. 2390 km/h Prędkość wznoszenia 280 m/s Pułap praktyczny 17 700 m Zasięg 3600 km (4500 km z podwieszanymi zbiornikami) F-35 Prędkość maks. 1,8 Ma (2250 km/h) Pułap 15 000 m Zasięg 2222 km (wersja A i C), 1677 km (wersja B)
pp
5 lata temu
USA to potega tak bylo jest i bedzie
śmiech na sal...
5 lata temu
wystarczy porównać roczną ilość patentów chin i usa, to 1000:1; żółtki tylko kradną technologie, każdy to wie
Pan Pikuś
5 lata temu
my też mamy inteligentną broń : Wojska Obrony Terytorialnej. Tak inteligentną jak jej twórca i jego mentor.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić