o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Piotr Kalsztyn
|

Wszystko, co było z metalu, zniknęło. Koreańczycy z północy odwiedzili japońską wyspę

101
Podziel się

Nawet metalowe zawiasy i klamki do drzwi zniknęły z wyspy, na której schroniło się 10 Koreańczyków, twierdzą miejscowi Japończycy.

Wszystko, co było z metalu, zniknęło. Koreańczycy z północy odwiedzili japońską wyspę
(Youtube.com)
bEizziGd

*Grupa północnokoreańskich rybaków schroniła się na japońskiej wyspie Kojima w dystrykcie Hokkaido. *Trafili tam, po tym, jak ich łódź została uszkodzona. Na wyspie znajdowało się schronisko dla miejscowych rybaków.

Zamiast łowić ryby, kradli japoński sprzęt. Zdaniem Shusaku Yoshidy, mężczyzny, który opiekuje się budynkami mieszkalnymi na wyspie, Koreańczycy włamali się i okradli go. Zniknęły ponoć dwa telewizory, trzy lodówki, pralka, kuchenka mikrofalowa, sprzęt stereo, odtwarzać DVD, piła elektryczna, motocykl i generator prądu. Złodzieje mieli zawitać również do pobliskiej latarni morskiej. Zniknęły panele słoneczne, koce oraz… plakaty anime.

Wszystko zabrali. Łącznie z zawiasami do drzwi i klamką. Wszystko, co było zrobione z metalu zniknęło - powiedział Shusaku Yoshida cytowany przez Sky News.

bEizziGf
Zobacz także: Zobacz także: Korea Północna wystrzela kolejną rakietę. "Poleciała wyżej, niż jakakolwiek inna"

Odpowiednie służby nadal przesłuchują wyłowionych Koreańczyków. Znaleziono ich na pokładzie rozklekotanej łodzi dryfującej u wybrzeży wyspy Hokkaido. Skradzione fanty mieli wyrzucić do morza na widok okrętu straży przybrzeżneh. Według japońskiej agencji prasowej Jiji Press, niektórzy członkowie grupy przyznają się do zabrania "kilku rzeczy” z małej wyspy.

bEizziGl

Są tacy, którzy uważają opowieść Japończyków o kradzieżach za celowo zmyśloną. Zdaniem mieszkającego w Korei Blake'a Brunnera, Amerykanina, historia o splądrowanej chacie jest wytworem japońskiej propagandy. M.in. zwrócił uwagę, że szczegóły historii w anglojęzycznych mediach radykalnie zmieniały się w ciągu tygodnia od przechwycenia łodzi. Początkowo pisano jedynie o tym, że znaleziono dryfującą łódź, bez żadnej wzmianki o rzekomej kradzieży. Miała mieć uszkodzony ster a załoga problemy z nawigacją. Dopiero kilka dni później pojawiły się doniesienia o kradzieżach i wyrzucaniu łupu za burtę.

Internauta wytyka bezsensowność zachowania rybaków. Ponoć nie mogli sterować łodzią. Pyta zatem, po co mieli wypełniać łódź ciężkimi przedmiotami a potem mozolnie wypływać z portu. Zastanawia się też, w jaki sposób mogli splądrować wyspę, nie będąc zauważonym przez odwiedzających to miejsce Japończyków.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEizziGm
bEizziGG
KOMENTARZE
(101)
El com
4 lata temu
Świat po zagładzie atomowej tak wygląda...nad max 4. Czemu Japończycy odrzucają polnocnokoreancow? Nie chcą się wyprowadzić z nuklearnego kolchozu np. Do południowej ko re i? Tajemnicze są te niejasne działania rAdu Nipponu którego ongis Korea byla kolonia i magazynem surowców
pengtynk
4 lata temu
MUSZA Z CZEGOŚ BUDOWAĆ RAKIETY !
yokohama
4 lata temu
nawet jest nagranie z kamerki w tym budynku--niestety obrazu niema ale zachował sie dźwięk i slychać po koreańsku(język bardzo podobny do polskiego):" Janusz!!!Dvd bierz, te 3 soniacze
bEizziGH
Pan Musaschi
4 lata temu
A to nie byli Polscy złomiarze?
Pisowskizlodz...
4 lata temu
Sami złodzieje ...prosta sprawa komuna nauczyła kraść , pic wódkę i wariata grać jak pisowcy
niemen
4 lata temu
Dajcie im spokuj ludzie nie wiedza co to chleb z piekarni a co robiła Armia ZSSR wychodząc z Polski ? wywiozła wszystko co dało się sprzedać zostały zgliszcza cegły i tyle reszta wylądowała w zssr na bazarach , jak to ładnie wygląda zssr
lol
4 lata temu
śmiech ogarnia !!!
han
4 lata temu
Co za osiol uklada pytania quizu ?
Wiadomo
4 lata temu
"Zdaniem mieszkającego w Korei Blake'a Brunnera, Amerykanina, historia o splądrowanej chacie jest wytworem japońskiej propagandy" - Pewnie taka sama antyuchodźcza propaganda jak u nas na portalach prawicowych
zeo
4 lata temu
a są pewni że to byli Koreanczycy? Bo mi to wygladą na inn nację rodem z UE
TK
4 lata temu
To jest skutek socjalizmu -wszystko jest nasze co nie pisiory
olo
4 lata temu
jak pisowcy
Nicolsas not ...
4 lata temu
Jak by Polaczkow tam wpuscic to to samo by bylo ! wszystko by ukradli, a co sie nie da wyniesc to wy zdewastowali, zeby inni nie mieli ! Przyklad: np Zdewastowany do z programu TV.
bEizziGz
beje
4 lata temu
no to się nieźle obłowili
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić