o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Wybory prezydenckie. Adrian Zandberg nie urodził się w Polsce. To mu zaszkodzi?

1001
Podziel się

Adrian Zandberg może być kandydatem Lewicy w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Zapytaliśmy Polaków, czy fakt, że Adrian Zandberg nie urodził się w Polsce, mógłby zaszkodzić jego kandydaturze.

adrian zandberg
adrian zandberg (East News, PIOTR MOLECKI)
bDTVUVwB

Wydawało się, że kandydatem Lewicy w wyborach prezydenckich będzie Robert Biedroń. Wciąż jest taka możliwość, ale po przebojowym wystąpieniu Adriana Zandberga w Sejmie zaczęły się poważne dyskusje, czy to nie on byłby lepszym kandydatem.

O wystąpieniu Zandberga, które miało miejsce po exposé premiera Mateusza Morawieckiego, mówiono, że było najlepszym od lat w polskim Sejmie. – To inna liga polityczna! – zachwycali się komentatorzy.

Zobacz też: Z czego żyje Adrian Zandberg? Polityk chętnie odpowiedział

bDTVUVwD

Czy Adrian Zandberg ma szanse, żeby zostać prezydentem Polski? W sondażach ma sporą stratę do Andrzeja Dudy, ale do wyborów jest jeszcze trochę czasu. Postanowiliśmy zapytać Polaków, jaki wpływ na ich ewentualny wynik, może mieć fakt, że Zandberg urodził się w Aalborgu w Danii.

W naszym badaniu przeprowadzonego na panelu Ariadna tylko 27 proc. badanych uznało, że miejsce urodzenia mogłoby zaszkodzić posłowi Lewicy w wyborach prezydenckich. Mały odsetek badanych (7 proc.) uważa, że to, że nie urodził się w Polsce, zwiększy szanse Zandberga w wyborach. Według 34 proc. nie będzie to miało natomiast żadnego wpływu na jego szanse. Mniej więcej tyle samo badanych (32 proc.) nie ma zdania.

Więcej tych, którzy sądzą, że Adrian Zandberg może stracić głosy przez to, że nie urodził się w Polsce, jest wśród elektoratu PiS – takie zdanie ma 34 proc. pytanych wyborców tej partii. W przypadku KO zgadza się z tym stwierdzeniem 21 proc. pytanych.

bDTVUVwJ

Przeczytaj też:

Nota metodologiczna:
Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1037 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.
Termin realizacji: 22 – 26 listopada 2019 roku.

bDTVUVwK

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDTVUVxe
KOMENTARZE
(1001)
tm
rok temu
Jego wystąpienie to typowa mowa pełna frazesów, bez żadnych logicznych wniosków typowa dla działaczy partii lewicowych na całym świecie. Jak takim ludziom i ich ugrupowaniom udaje się dzięki naiwności wyborców wygrać wybory to szybko okazuje się, że za piękną mową nic się nie kryje, a gospodarka stacza się po równi pochyłej. To jest właśnie czysty przykład populizmu.
adam
rok temu
A kto to jest ten Zardbeg?
Zygmunt
rok temu
Co za różnica gdzie się urodził, ważne jakiej jest narodowości. Czy nie jest przypadkiem Chazarem?
bDTVUVxf
czech
rok temu
Pieją nad nim jak by zniósł złote jajo ,nie nadaje się na posła a co dopiero na prezydenta,frazesy frazesy,i nic poza tym,
RETY
rok temu
A jakiej narodowości jest ten pan? No właśnie, i to daje do myślenia...
Najnowsze komentarze (1001)
grart
rok temu
Jeżeli człowiek rodzi się w stajni, to nie znaczy że jest koniem.
Gość
rok temu
On jest totalnie nijaki i mimo wielkiej pracy GW i całego lewactwa nie uda im się z tego gniota zrobić charyzmatycznej postaci.
jerzyna
rok temu
U Rachonia w programie,nazwal Polakow walczacych z sovieckim okupantem-mordercami.I taki typ mialby zostac prezydentem.???????Do Putina z nim.
czytelnik
rok temu
Najgorsze że jest historykiem i do tego partyjnym . Tzn bezrobotny bla bla bla i żadna za tym wiedza
sir_Gio
rok temu
Jak w sporcie, skrajne oceny trzeba odrzucić. Odrzucam skrajną prawicę i skrajną lewicę.
xxx
rok temu
No to ja się pytam gdzie był urodzony Zandberg ,mam nadzieję ,że nie w Jerozolimie
POLAK
rok temu
JEST BARDZO BRZYDKI , A WSTRĘCIUCH NIE MORZE BYĆ GŁOWĄ -------PIĘKNEJ I DUMNEJ POLSKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pro.1
rok temu
To że nie urodził się w Polsce, ma decydujące znaczenie, dlatego, że nie jest skażony żadnym fanatyzmem s.f. i nie żre z ręki tzw. magom i czarodziejom, okupującym Polskę, za zgodą wachmanów - wyrachowanych sympatyków s.f. zasiadających w ławach poselskich, i podpisali z okupantem Pakt My Wam dajemy porządzić, a My mamy STATUS NAZISTY XXI wieku!!!
bDTVUVwX
logiczny
rok temu
Może zostać prezydentem jak zagłosują na niego niosący wolność i skróci troszkę bokobrody.
arab
rok temu
OK
Greta
rok temu
Większość ciekawych a nawet wybitnych czy, zwyczajnie, wartościowych ludzi NIE urodziło się w Polsce - NA SZCZĘŚCIE.
Olek
rok temu
Lepszy byłby niż Duda
Nidert
rok temu
Nie zagłosuję na kandydatów Lewicy i już.
Kkkkk
rok temu
Łeb jak ul dobry pod bejsnol zawsze trafisz
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić