o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kamil Zajęcki
|
aktualizacja

Zamach na bazę NATO w Afganistanie

24
Podziel się

Cztery osoby zginęły, a 12 zostało ciężko rannych w wyniku eksplozji w Bagram nieopodal Kabulu. Wśród poszkodowanych jest polski żołnierz. Lekarze określają jego stan jako stabilny. NATO twierdzi, że za zamach terrorystyczny odpowiadają talibowie.

Zamach na bazę NATO w Afganistanie
(Getty Images, Christopher Boitz)
bDTUFqHp

Terrorysta był Afgańczykiem. Mężczyzna wysadził się w powietrze tuż obok stołówki. Według świadków eksplozja była tak potężna, że widać i słychać było ją w promieniu co najmniej kilkuset metrów. Dowódca sił NATO w Afganistanie, John Nicholson, złożył już kondolencje rodzinom zabitych.

W tej chwili ustalamy tożsamości ofiar. O zamachowcu wiemy na razie tylko tyle, że był to jeden z lokalnych członków personelu - powiedział w rozmowie z agencją AFP Waheed Sediqi, gubernator prowincji Parwan.

bDTUFqHr

Bagram to silnie ufortyfikowana baza zlokalizowana ok. 60 km na północ od Kabulu. Jest to największa forteca wojsk NATO w Afganistanie. Po zakończeniu wojny w 2014 roku wojska Sojuszu zostały w tym kraju, aby pilnować bezpieczeństwa mieszkańców i szkolić mundurowych różnych formacji.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDTUFqHS
KOMENTARZE
(24)
fiu
4 lata temu
Największe plantacje OPIUM na świecie ...Ktoś musi trzymać na tym łapę .
jbox-er
4 lata temu
prawidłowo powinno być.Polski najemnik wysłany przez skorumpowany rząd ranny w słusznym zamachu.
Piotr
4 lata temu
Żaden żołnierz tylko najemnik pojechał tam tylko dla kasy więc po co tyle rozglosu
bDTUFqHT
konik
4 lata temu
Nie mozna zadnemu ufać. Jedyne wyjscie nie wpuszczać ich do Europy
zajc
4 lata temu
Nie mają honoru , tak , jak ZSRR i się po prostu nie wycofają.
Najnowsze komentarze (24)
Krystyna
4 lata temu
Znajdźcie jedna osobę / nie licząc "polityków" i "trepów"/ - kto jest ZA aby nasi tam byli (! ?) Hańba ! czy zdajecie sobie sprawę - JAKI TO BIEDNY NARÓD ten Afganistan ? Tak samo dziś usa nazwała by np. INDIAN ! PRZECIEŻ TO NIE TERRORYZM TYLKO OHYDNA POLITYKA ! Moje wnuczki dowiedzą się pewnie kto zrobił "zadymą" 11 września. ZNAMY HISTORIĘ . Każdy pretekst jest dobry , żeby zacząć wojnę. Jak nie ma powodu - to stworzyć pretekst .
krycha
4 lata temu
Dlaczego myślą, że ludzie nie znają sytuacji na świecie??? !!!! Co tam robi ten niby żołnierz ????? To wstyd dla Polski !!!!!!!!!!
Patriota
4 lata temu
Dlaczego Afgańczyka nazwano terrorystą? Przecież zaatakował obce wojska okupujące jego ojczyznę. Zaatakował okupanta. A czy Polacy zapomnieli że byli pod okupacją niemiecką i walczyli z okupantem. Czy wtedy też byli terrorystami???
fgt
4 lata temu
Co tam szukał ten żołnierz , szczęścia ? Bo jeśli tam trafił za pieniądze to NAJEMNIK .
Luka
4 lata temu
Najemnicy, nie żołnierze.
nnn
4 lata temu
racja , prawda na dzisiaj RP płaci i utrzymuje wojsko najemne- kontraktowe i to dzialajace poza granicami RP . A co na to konstytucja ??
sierż.
4 lata temu
co w tym dziwnego. po to jest wojsko aby nadstawiało dupska . na to sie zgodzili. Co szwej myslal ze pojedzie tam po 200o dolarów miesiecznie i medale ?
xxl
4 lata temu
Szlachetne to zapewne bronił granic naszej ojczyzny na odcinku Polsko-Afgańskim.
bDTUFqHL
Regina
4 lata temu
Oddaj Panu Bogu swoje poranione serce – Bóg jest po twojej stronie
BorysKutajew
4 lata temu
malczaćć swołocz ! at kuda wy ? z zapada ! a pszli w pizdiet !
aster
4 lata temu
brawo Afgańczycy wybijcie to najemne ścierwo do nogi
Piotr
4 lata temu
Żaden żołnierz tylko najemnik pojechał tam tylko dla kasy więc po co tyle rozglosu
no i do Syrii...
4 lata temu
Patenty oficerskie dla księży-alumnów odczytano postanowienie prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy o mianowaniu księży-alumnów na pierwszy stopień oficerski. Po wręczeniu patentów oficerskich minister obrony powiedział: – Dzięki waszej pracy w olbrzymim stopniu naród polski się odradza,
tajna broń An...
4 lata temu
Patenty oficerskie dla księży-alumnów. nominacje są jedynie skromnym symbolem, którym ojczyzna znaczy waszą wielką służbę – powiedział w sobotę, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas uroczystości mianowania na stopień podporucznika księży
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić