887 proc. podwyżki dla piekarni. "Tak się dalej działać nie da"

348

Działająca od 1944 roku Piekarnia Kuźmiuk doświadczyła bardzo przykrej niespodzianki. Chodzi o podwyżkę taryfy na gaz aż o... 887 procent! "Prosimy nie pytać nas w najbliższym czasie, dlaczego pieczywo zdrożało" - apelują przedstawiciele firmy za pośrednictwem Facebooka.

887 proc. podwyżki dla piekarni. "Tak się dalej działać nie da"
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

"Nowa taryfa na gaz. Podwyżka dla nas 887 proc." - pisze na Facebooku Piekarnia Kuźmiuk. Jest ona najstarszą piekarnią w Lublinie, działa od 1944 roku.

Prosimy nie pytać nas w najbliższym czasie, dlaczego pieczywo zdrożało. Co dalej? Myślimy - zaznacza Piekarnia Kuźmiuk.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

W odpowiedzi na komentarz jednego z internautów napisano nieco więcej. "Nigdy nie korzystaliśmy z pośredników. Cenę 0,79 zaoferował nam nasz odwieczny dostawca PGNIG. (...) to marża niemal 100 proc. do ceny, jaką obecnie płaci na giełdach. Łaskawy PGNIG…" - podkreślają przedstawiciele piekarni.

Z jakiegoś powodu ceny gazu "domowego", podlegają regulacji URE (Urząd Regulacji Energetyki), a ceny gazu dla firm nie. Nadto są uznaniowe. PGNiG może każdemu przedsiębiorcy, szczególnie małemu, za którym nie stoi siła korporacji, "przydzielić" cenę wg uznania. W ramach jakichś tam widełek - napisała Piekarnia Kuźmiuk w kolejnej odpowiedzi.

Liczą na negocjacje

Z Piekarnią Kuźmiuk skontaktowała się redakcja money.pl. Okazuje się, że na razie firma nie otrzymała rachunku, jednak została już poinformowana o aktualizacji wysokości stawek za gaz. - Mamy informację od opiekuna klientów VIP o tym, że stawka za jednostkę gazu dla nas wzrosła z 8 gr do 79 gr. Sami z niepokoju we wtorek skontaktowaliśmy się z naszym opiekunem, bo ostatnie dni oczekiwania na wyrok były dla nas ciężkie. Ponieważ PGNiG może w miarę dowolnie, pewnie w jakiś widełkach, wyznaczać ceny odbiorcom innym niż gospodarstwa domowe, to liczymy, że uda nam się cokolwiek jeszcze wynegocjować, choć to może naiwne - powiedziała money.pl Katarzyna Goławska, współwłaścicielka Piekarni Kuźmiuk.

Jeżeli nic się nie zmieni, to nie mogę powiedzieć nic poza tym, że tak się dalej działać nie da. I szkoda ogromna, że mimo iż dziadek i ojciec przetrwali straszne lata 40., stalinizm, tata prowadził firmę 50 lat i nie dał się PRL-owi, domiarom, reglamentacjom itd., to my nie przetrwamy "dobrej zmiany - dodała.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić