Dramat seniorów. Rząd może im zabrać spore pieniądze

383

Chociażby za sprawą waloryzacji rent i emerytur seniorzy dostaną więcej pieniędzy. Za dobrze być jednak nie może. Niewykluczone, że wiele osób straci 500+!

Dramat seniorów. Rząd może im zabrać spore pieniądze
500 zł - zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Odebrane mogą zostać świadczenia uzupełniające dla osób niesamodzielnych, czyli takich, które przy codziennych czynnościach potrzebują pomocy bliskich.

Obecnie, jeśli ich dochód nie przekracza 1272,08 zł brutto, otrzymują co miesiąc 500 zł. Jeżeli dochód jest wyższy, to wówczas wsparcie zostaje pomniejszone na zasadzie "złotówka za złotówkę".

500+ i waloryzacja emerytur. Wielkie zmiany!

"Fakt" spostrzega, że próg dochodowy uprawniający do 500+ dla niesamodzielnych to 1772,08 zł. Waloryzacja tego limitu nie zwiększa, więc trzeba wprowadzić nowe przepisy.

Jeśli rząd szybko prawa nie zmieni, niesamodzielni dostawać będą pomoc w mniejszej kwocie lub w ogóle ją stracą! - podkreśla tabloid.

Nie wiadomo jeszcze, jak w tej sytuacji zachowa się rząd. Jeżeli jednak odpowiednie regulacje nie zostaną wdrożone, to osoby, które dostaną emeryturę w wysokości 1657 zł "na rękę", nie dostaną ani grosza wsparcia w ramach dodatku dla niesamodzielnych.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić