Emeryci będą wniebowzięci. Dostaną dodatkowe pieniądze!

202

W kwietniu na konta seniorów wpływać będą "trzynastki", natomiast na początku listopada ZUS przystąpi do wypłacania 14. emerytur! Ile wyniesie to świadczenie? Szczegóły prezentuje "Super Express".

Emeryci będą wniebowzięci. Dostaną dodatkowe pieniądze!
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, © 2015 Christopher Hope-Fitch)

Wydawało się, że w tym roku 14. emerytury już nie będzie. Jakiś czas temu zapadła jednak decyzja, że seniorzy po raz kolejny otrzymają takie wsparcie.

Obecnie rząd szykuje projekt ustawy ws. czternastki. - Szykujemy rządowy projekt na niemal podobnych zasadach, jak w ubiegłym roku - mówi "Super Expressowi" Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej.

Czternastka wyniesie 1338,44 zł brutto, czyli na czysto 1217,98 zł. Sądzę, że do końca maja rządowy projekt w tej sprawie będzie złożony w Sejmie - dodaje Szwed.

Próg zostanie podniesiony?

W 2021 roku w 14. emeryturę w całości otrzymali ci seniorzy, których świadczenie nie przekraczało 2900 zł brutto. Możliwe, że w tym roku nastąpi zmiana.

Możemy podnieść próg do 3 tys. zł, ale ostatecznej decyzji jeszcze nie ma w tej sprawie - zaznacza wiceminister rodziny, cytowany przez "SE".

Jeżeli czyjaś emerytura przekracza próg, to otrzyma odpowiednio niższe świadczenie dodatkowe. Obowiązuje tutaj zasada złotówka za złotówkę.

Zobacz także: Inflacja nadal wzrasta. Ekspert o możliwych zmianach
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić