Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Łukasz Kuczera
|

Gdzie najtańsza benzyna w Warszawie? Wpis Morawieckiego gorąco komentowany

9
Podziel się:

20 grudnia zaczęła obowiązywać niższa akcyza na paliwo, co doprowadziło do obniżenia cen benzyny i oleju napędowego na stacjach. Mateusz Morawiecki pochwalił się nawet zdjęciem z punktu w Warszawie, gdzie popularna benzyna 95 potaniała do 5,66 zł za litr. Wpis premiera wywołał poruszenie. Gdzie obecnie jest najtańsza benzyna w stolicy?

Gdzie najtańsza benzyna w Warszawie? Wpis Morawieckiego gorąco komentowany
Gdzie najtańsza benzyna w Warszawie? Wpis Mateusza Morawieckiego gorąco komentowany (ORLEN - materiały prasowe)

"Reagujemy błyskawicznie na potrzeby Polaków. Nasza Tarcza Antyinflacyjna i obniżka akcyzy na paliwa są już dzisiaj widoczne na wszystkich stacjach benzynowych w Polsce" - napisał w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych i dołączył zdjęcie ze stacji CPN w Warszawie. Widzimy tam benzynę 95 w cenie 5,66 zł za litr, a olej napędowy - 5,72 zł za litr.

Gdzie najtańsza benzyna w Warszawie? Wpis Mateusza Morawieckiego gorąco komentowany

W poniedziałek ceny na stajach paliw faktycznie spadły, co jest efektem obniżonej akcyzy. Decyzją rządu, który stara się walczyć z rekordową inflacją, niższe stawki obowiązywać będą co najmniej do końca marca 2022 roku. Dzięki temu benzyna i olej napędowy nie przekraczają już psychologicznej bariery 6 zł za litr.

Wpis Mateusza Morawieckiego gorąco zaczęli jednak komentować internauci, bo premier wybrał akurat stację CPN w Warszawie, gdzie zwykle paliwo jest tańsze o kilka groszy względem innych placówek Orlenu.

Zobacz także: Na co Polacy wydają mniej? Pandemia powoduje zaciskanie pasa

"Piękne zdjęcie. Tak ładnie podsumowuje całą politykę pisowskiego rządu" - napisał w komentarzu Marek Belka, były premier i były prezes NBP, a obecnie eurodeputowany. Krytycznych wpisów pojawiło się jednak dużo więcej.

"Na mojej stacji obniżek jeszcze nie widać", "podwyższyli o 50 proc., obniżyli o 20 proc. i elektorat PiS-u się cieszy", "marketing na szósteczkę", "sam stwórz problem, a potem go bohatersko zwalczaj" - to tylko niektóre komentarze internautów.

A jakie są faktyczne ceny paliw na stacjach w Warszawie? Rzut oka na kilka placówek Orlenu pozwala stwierdzić, że po obniżeniu akcyzy normą stało się ok. 5,75 zł za litr popularnej benzyny 95. To niemal 10 gr różnicy w porównaniu do fotografii, którą w mediach społecznościowych zamieścił premier Morawiecki.

Warto jednak pamiętać, że od 1 stycznia czekają nas... podwyżki cen paliw. Obecnie obniżono ją do 1369 zł za tysiąc litrów benzyny. Jednak od 1 stycznia 2021 roku zacznie obowiązywać inna stawka - 1413 zł za tysiąc litrów paliwa i taki poziom utrzyma się do końca maja 2022 roku. Tym samym już za kilka dni paliwo powinno podrożeć o 5-6 groszy na litrze.

Nominalna stawka za akcyzę, sprzed wejścia w życie obecnej ustawy, wynosi 1514 zł za tysiąc litrów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
spostrzegawcz...
miesiąc temu
Gdyby nie reklamy rządu we wszystkich mediach to obniżka byłaby dwa razy większa , ale reklama kosztuje!
gość
miesiąc temu
jest to niemożliwe
avatar
miesiąc temu
"Zbudujemy nową Polskę, zbudujemy taki świat, w którym wszystko będzie lepsze, w którym nowy będzie ład. W którym wszystko będzie lepsze, w którym nowy będzie ład. Najpiękniejsze miasta, najpiękniejsze wsie, zbudujemy Polskę piękną jak we śnie." Zbigniew Przyrowski. Złote przeboje socjalizmu rok wydania 1954.
jakotaki
miesiąc temu
Morawiecki wygumkował dzisiaj 775 obywateli. W tym gumkowaniu jesteśmy najlepsi w Europie. Dla Pisu liczy się tylko władza i coraz zabawniejsze winy Tuska sprzed 7 lat.
Adas1384
miesiąc temu
A mnom wstrzonslo że CPNy jeszcze istnieją. Poważnie myślałem że tego już dawno nie ma. Na Śląsku ostatni cpn widziałem że 20 lat temu.
123
miesiąc temu
panie premierze a jak tam podwyzki cen gazu i pradu? Co zrobiliscie aby jej uniknac? wykonczyloscie oze? gratuluje!
inflacja
miesiąc temu
ceny w sklepach podniesione z powodu rosnacych cen paliw nigdy nie spadna. wiec z czego ta radosc???
Jons
miesiąc temu
I tak jest drogo nawet jakby bylo po 4 w porownaniu do naszej wyplaty.
Stary Dziad
miesiąc temu
Wkrótce nastanie Nowy Ład.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić