o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

GIS wycofuje popularny produkt z Biedronki. Zawiera pestycydy

33
Podziel się

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące wycofania partii produktu pn. "Kasza Gryczana Plony Natury" 4x100 g, który można kupić w sklepach sieci Biedronka. Chodzi o przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu pozostałości pestycydu - chloropiryfosu.

GIS wycofuje popularny produkt z Biedronki. Zawiera pestycydy
Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące wycofania partii produktu pn. "Kasza Gryczana Plony Natury" 4x100 g, którą można kupić w sklepach Biedronka. (Getty Images)
bEsgkwOJ

Jak podaje GIS na podstawie reprezentatywnych badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną, w "Kaszy Gryczanej Plony Natury" stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu pozostałości pestycydu - chlorpiryfosu. Produkt sprzedawany jest w popularnych sklepach Biedronka.

Szczegóły dotyczące produktu:

Produkt: Kasza Gryczana Plony Natury, 4x100 g

bEsgkwOL

Najlepiej spożyć przed/ numer partii: 08.04.2022 18:49 161PLALB21AD214

Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A. ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn

Producent: Sawex Foods spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Zakład Produkcyjny, ul. Przemysłowa 9, 83-400 Kościerzyna

bEsgkwOR

Firmy Sawex Foods spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz Jeronimo Martins Polska S.A. wycofały już przedmiotową partię kaszy z obrotu. Producent wykonał badania na próbce archiwalnej, które nie wykazały obecności chlorpiryfosu. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują działania podejmowane przez ww. podmioty.

Biedronka odda pieniądze

Biedronka informuje na swojej stronie, że wszyscy konsumenci, którzy zwrócą produkt wraz z opakowaniem (konieczne do identyfikacji daty przydatności produktu), dostaną za niego zwrot pieniędzy.

GIS przestrzega, by nie spożywać partii produktu określonej w tym ostrzeżeniu.

bEsgkwOS
Zobacz także: "Takie mamy podejście". Lider AgroUnii ostro o polityce wielkich sklepów
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsgkwPm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(33)
Zenada
miesiąc temu
Zenada. Tu nie chodzi o oddanie pieniedzy ale chodzi o to jak takie produkty wogole ktos dopuszcza do obrotu. Ludzieeee.Vzy ktos yo wogole kontroluje co sie w kraju i swiecie dzieje?. Pestycydy i inne toksyny a potem rak,nowotwor,zawaly itd i przedwvzesna smierc
Ofiara mafii
miesiąc temu
To jest CHICHOT ze zdrowia Obywateli.Jak TU mamy żyć, zdrowo- bio życ?!
Gość c
miesiąc temu
Ten środek chemiczny został wycofany w Uni Europejskiej lecz gryka z której jemy kaszę pochodzi z Ukrainy i Chin a tam są inne normy,w Polsce niestety produkcja gryki upadła ,została zniszczona przez niekontrolowany import ,
bEsgkwPn
Meander
miesiąc temu
Niesłusznie, kasza jest suplementem na niestrawność
fefe
miesiąc temu
Biedronka odda pieniądze, a czy odda zdrowie?
qość
miesiąc temu
Wszystko to można kupić z półki oznaczonej produkty bio z Polski. Kary za takie oszustwa są za małe powinny być takie by producent musiał sprzedać swój majAtek.Oddać wszystko na fundusz leczenia raka
Obserwator
miesiąc temu
Szybcy są !!! Na obszarze wszystkich krajów UE, środki zawierające chloropiryfos i chloropiryfos metylu można sprzedawać do 16 lutego 2020, a stosować wyłącznie do 16 kwietnia 2020. Tych dat nie znajdzie się jeszcze w „Rejestrze środków ochrony roślin…” prowadzonym przez MRiRW, ale decyzja organu UE jest wiążąca i pewna.
LLLLLLLL
miesiąc temu
A nie ma promocji na tą kaszę jak ktoś kupi 10 opakowań. Ludzie zawiedzeni stoją w kolejce.
kocia
miesiąc temu
w tej pożal się Biedronce nie ma nic co jem
kocia
miesiąc temu
dlatego większość produktów przed przyjadzem do Polski ,kupuje po za granicami ,boję się tu jeść i żyć ,szukam innego miejsca do życia
miastowy
miesiąc temu
co na to agro unia dalej będą bronić polskich wieśniaków trócicieli??
Tytus
miesiąc temu
Uprawa kaszy gryczanej zaczyna się od randapu, potem jest tylko gorzej jeśli chodzi o ilość chemii. Zdrowa to ona była kiedyś lecz teraz to jedna wielka chemia.
Pele1982
miesiąc temu
Ciekawy jestem kto tak cały czas piszę o biedronce.Przeciez w Kauflandzie Lidlu ,jest ten sam produkt ,a wymienia się tylko jeden sklep.Jakis maniak Biedronki?
bEsgkwPf
Tom
miesiąc temu
I tak caly czas na okrągło w Biedrace promocja wycofant towar promocja potem wycofany
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić