Góra pieniędzy dla Trumpa. Astronomiczna kwota

381

Wygląda na to, że szczęście w końcu uśmiechnęło się do Donalda Trumpa. Były prezydent USA, który według nieoficjalnych doniesień ma 590 mln dolarów długów, może się wkrótce wzbogacić nawet o 617 mln. Wszystko dzięki udziałom w ekskluzywnej nieruchomości i zyskownej sprzedaży obligacji.

Góra pieniędzy dla Trumpa. Astronomiczna kwota
Donald Trump wkrótce wzbogaci się o setki milionów dolarów. Jak mu się to udało? (Getty Images, Chip Somodevilla/Staff)

Jak podaje Bloomberg, Donald Trump posiada pakiet mniejszościowy udziałów w luksusowej nieruchomości. Znajduje się ona pod adresem 555 California Street w San Francisco w stanie Kalifornia i należy do funduszu inwestycyjnego Vornado Realty Trust.

Donald Trump otrzyma minimum 617 milionów dolarów. Jak je zdobędzie?

W piątek 30 kwietnia przedstawiciele Vornado Realty Trust zdecydowali się na sprzedaż swoich obligacji. Otrzymają za nie gigantyczną kwotę 1,2 miliarda dolarów, z której część, zgodnie z umową, powędruje do Donalda Trumpa.

Według ustaleń Yahoo! News dotychczas partnerzy Vornado Realty Trust otrzymywali po 617 milionów dolarów. Opinia publiczna wysunęła na tej podstawie wniosek, że taka kwota powędruje również na konto Donalda Trumpa. Sam miliarder na razie nie potwierdził, czy szacunki są trafne.

Wieżowiec w San Francisco nie jest jedyną luksusową nieruchomością, w której udziały ma Donald Trump. Były prezydent USA czerpie również 30-procentowe zyski między innymi z nowojorskich nieruchomości pod adresami 555 California i 1290 Avenue of the Americas. Łączna wartość wszystkich takich udziałów Trumpa ma przekraczać 800 milionów dolarów.

Zobacz także: Zobacz też: USA i krytyka Donalda Trumpa. "To nie jest 14-latek wypisujący głupoty"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić