o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Jacek Sasin dba o swoich ludzi. Zarabiają ogromne pieniądze

18
Podziel się

Jacek Sasin może liczyć na niemałe wynagrodzenie. Wicepremier i minister aktywów państwowych dba jednak nie tylko o siebie, ale również o swoich najbliższych współpracowników, którzy nie mogą narzekać na swoje zarobki.

Jacek Sasin dba o swoich ludzi. Zarabiają ogromne pieniądze
Jacek Sasin (Facebook.com)
bEssHOVx

Ostatnio ujawniono, że Marcin Kowalczyk, szef gabinetu politycznego Ministerstwa Aktywów Państwowych, jest w dwóch radach nadzorczych w spółkach PGE i PKP Cargo. Gazeta.pl donosi, że w resorcie aktywów otrzymuje wynagrodzenie na poziomie ok. 8 tys. zł brutto. W PGE zarabia ok. 8,5 tys. zł brutto, a w PKP Cargo - ok. 13,5 tys. zł.

Poprzedni szef gabinetu tego resortu Ryszard Madziar uzyskiwał funkcję wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Totalizatora Sportowego. Stało się to w marcu 2020 roku. Cztery miesiące później pojawił się w RN Tauron Polska Energia.

bEssHOVz

Od 2019 roku dyrektorem generalnym w resorcie Sasina jest Tomasz Trautsolt. We wrześniu 2020 roku został on członkiem Rady Nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, a od listopada 2020 roku jest członkiem RN Krajowej Spółki Cukrowej. Wirtualna Polska donosi, że w tej pierwszej spółce jest też przewodniczącym Komitetu ds. Wynagrodzeń. Zasiada w nim obok Kamili Sukiennik, która zarabia ok. 42 tys. zł miesięcznie!

Ludzie Sasina zarabiają krocie. Te liczby zwalają z nóg

Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Andrzej Kania od połowy 2020 roku jest szefem Rady Nadzorczej spółki Tauron. Zarabia tam - jak donosi WP - około 9-10 tys. zł miesięcznie.

Takich przykładów jest więcej. Można przywołać jeszcze m.in. Janusza Drabka (dyrektor Departamentu Górnictwa w ministerstwie), któremu dodatkowe zarobki zapewnia funkcja w Radzie Nadzorczej Agencji Rozwoju Energii. 29-letni Wojciech Krzysztofik natomiast jest dyrektorem Departamentu Łączności w resorcie Jacka Sasina. Zasiada też w dwóch RN: Poczty Polskiej i Grupy Azoty. To gwarantuje dodatkowy zastrzyk gotówki.

bEssHOVF

Wirtualna Polska zapytała Ministerstwo Aktywów Państwowych o powołanie dyrektorów do spółek Skarbu Państwa. Zapewniono, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami prawa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEssHOWa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
Proletaryusz
4 miesiące temu
Cóż, hołdują kościołowi o ustroju autorytarno-feudalnym, więc do takiego ustroju sprowadzili system zarządzania państwem. I jak w kościele z chrześcijaństwa pozostała tylko nazwa, tak w Prawie i Sprawidliwości pozostał tylko skrót PiS a w rzeczywistości zbudowano system Papizmu i Satrapii traktujący państwo i dobra narodowe jak własność feudalną
pawel
6 miesięcy temu
no i co ? wyspowiada się i ...już
pawel
6 miesięcy temu
-Co robisz ? -Nic. -A ty ? - Ja też nic. -A w jakiej spółce ?
bEssHOWb
Hhh
6 miesięcy temu
Oj się szykuje jeszcze trochę ludzie głodem zaczną przymierać to się dopiero morderstwa na skalę całej Polski zaczną i wiecie co na dzień dobry poleca politycy i celebryci którzy jakimś cudem milionami się teraz dziela a zwykli Polacy dosłownie zaczynają głodówkę . I co wam dało głosowanie na PiS czy PO macie teraz swoich wybranych złodzieji i patrzcie jak oni się dobrze bawią cpaja i na nartach zjeżdżają :D
emeryt
6 miesięcy temu
Dobra zmiana , im się to należało, wstyd ja można być tak pazernym.
dziwisz
6 miesięcy temu
Ale za Tuska było gorzej.. Jest super! Nikt mi nigdy nie dał tyle pieniędzy. 500+, 13, 14! Oślepłem ze szczęścia. Kocham ten but władzy nad sobą.
Xjx
6 miesięcy temu
Doprowadza kraj do większego bankructwa nie mogą się nachlac tych pieniędzy dlaczego ten naród na to pozwala kupili ludzi za 500 plus a sami zgarniaja miliony coś okropnego .
J23
6 miesięcy temu
Rozkradają ile się da z naszych podatków. Czas wreszcie skończyć ze stanowiskami politycznymi.
I co miesiac
6 miesięcy temu
Przynoszą sasinowi uzgodnione prezenty ;)))
Kazik
6 miesięcy temu
Na trzech etatach zarabia trzydzieści tys, platfusy to w jednej spółce zarabiali dużo więcej!
na bank
6 miesięcy temu
Dwórki z NBP wyciągały 63 000 zł miesięcznie.
Eryk
6 miesięcy temu
PiS zło gorsze niż PO 🙂
.Xx
6 miesięcy temu
Ze swoich napewno nie byłby tak szczodry.
bEssHOVT
proste
6 miesięcy temu
Brawo Sasin! Współpracownicy zarabiają dla budżetu państwa, a państwo dla społeczeństwa.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić