aktualizacja 

Masz w domu kasety magnetofonowe z lat 80. i 90.? Można sporo zarobić

56

Kasety magnetofonowe w późnym PRL-u i na początku lat 90. były bardzo popularne w Polsce. Ile są warte obecnie? Okazuje się, że kolekcjonerzy i miłośnicy muzyki są w stanie za nie sporo zapłacić!

Masz w domu kasety magnetofonowe z lat 80. i 90.? Można sporo zarobić
Kasety magnetofonowe w późnym PRL-u i na początku lat 90. były bardzo popularne w Polsce. (Allegro)

Od pewnego czasu żyjemy w erze YouTuba i innych aplikacji poświęconych muzyce, które oferują szybki dostęp do światowej i polskiej muzyki. Niektórzy jednak z nostalgią wspominają czasy, gdy muzyki słuchało się wyłącznie z kaset magnetofonowych. Są też i tacy, którzy dopiero je poznają.

Przechowywanie z pozoru bezużytecznych kaset magnetofonowych może teraz się zwrócić. Okazuje się, że w Polsce nie brakuje prawdziwych fanów muzyki, zapisanych na tego typu nośnikach. Kolekcjonerzy są skłonni dać za nie pokaźne sumy.

Warto zatem sprawdzić zakurzone szafki i strychy w poszukiwaniu starych i przez niektórych zapomnianych kaset magnetofonowych. Jak sprawdziła "Gazeta Pomorska" obecnie kasety te kosztują ok.60-80 zł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pegasus używany w Polsce. „Wracają metody z czasów PRL”

Najbardziej pożądane przez kolekcjonerów to kasety z muzyką Queen, The Rolling Stones czy Abba.

Na niektórych portalach aukcyjnych, takich jak OLX, można znaleźć oferty sprzedaży kaset na nawet 6 tys. zł.

Ożywienie w sprzedaży kaset magnetofonowych napędza prawdopodobnie moda na rzeczy vintage. Niektórzy chcą momentami powrócić do czasów w których dorastali. Muzyka puszczana z odtwarzaczy kaset magnetofonowych ma dla nich wyjątkowe i sentymentalne znaczenie.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić