aktualizacja 

Nie tylko mieszkania drożeją. Horrendalne ceny za miejsca w garażu podziemnym

19

Miejsca w garażach podziemnych w nowych inwestycjach mieszkaniowych w Warszawie osiągają coraz wyższe ceny. Za jedno miejsce trzeba zapłacić nawet 100 tys. zł.

Nie tylko mieszkania drożeją. Horrendalne ceny za miejsca w garażu podziemnym
Horrendalne ceny za miejsca w garażach podziemnych (Pixabay)

O tym, że ceny mieszkań w Warszawie gwałtownie drożeją, mówi się od dawna. Jednak ceny miejsc w garażach podziemnych rosną jeszcze bardziej.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", firma Moderna przygotowuje budowę 6-piętrowego apartamentowca w pobliżu skrzyżowania al. "Solidarności" i Żelaznej. Chociaż nie otrzymała jeszcze pozwolenia na budowę, to już zaczęła przyjmowanie rezerwacji na mieszkania. Za metr kwadratowy trzeba będzie zapłacić co najmniej 20 tys. zł. Z kolei jedno miejsce w garażu podziemnym to koszt aż 89 tys. zł.

Niemal 100 tys. zł za miejsca parkingowe w Warszawie

Z kolei firma Unidevelopment, która buduje inwestycję o nazwie Pauza przy ul. Joteyki na Ochocie mieszkania wycenia na ponad 25 tys. zł za m kw. Cena miejsc parkingowych to 80–92 tys. zł.

Horrendalne ceny miejsc parkingowych dotyczą nie tylko inwestycji położonych w pobliżu centrum Warszawy. "Wyborcza" podkreśla, że jeszcze kilka lat temu na obrzeżach miasta płacono za nie 15–20 tys. zł. W inwestycji Kaskady Krakowska w pobliżu skrzyżowania al. Krakowskiej i Instalatorów we Włochach za miejsce parkingowe trzeba zapłacić 46 tys. zł, zaś w inwestycji Solen, która powstanie na Kabatach, miejsca wyceniono na 71 tys. zł.

Cena miejsca jest zależna od inwestycji, lokalizacji, dostępności możliwości parkingowych w okolicy, samej strategii sprzedaży, a także czasu, kiedy produkt wchodzi do sprzedaży i tego, kiedy i w jakiej cenie została zakupiona działka. Nie można też pominąć aspektów zewnętrznych, takich jak drożejące od dawna materiały budowlane, koszty wykonawstwa, stale rosnące koszty energii, a także cena i dostępność działek przeznaczonych pod zabudowę, których jest bardzo mało, więc są bardzo drogie. Koszt wykonania kondygnacji podziemnych jest bardzo wysoki i przewyższa przychód ze sprzedaży miejsc - tłumaczą "Wyborczej" przedstawiciele firmy Skanska.

Zobacz także: 200 tys. zł za metamorfozę domu marzeń. Efekt jest zachwycający

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić