Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Nie zwlekaj z tankowaniem auta. To może się stać już niebawem

39

Wszystko wskazuje na to, że przełom maja i czerwca będzie bardzo interesujący pod kątem cen paliw. Niewykluczone, że to ostatni moment na tańsze zatankowanie auta. Zważając na najnowsze doniesienia, nie warto zbyt mocno zwlekać z wizytą na stacji. Przed wakacjami ceny mogą wystrzelić.

Nie zwlekaj z tankowaniem auta. To może się stać już niebawem
Nie zwlekaj z tankowaniem auta. To może się stać już niebawem (Pixabay)

Aktualnie litr benzyny 95 można zatankować średnio w granicach 6,45 - 6,60 zł. Litr oleju napędowego kosztuje zaś od 6,46 do 7,02 zł. Na większości stacji LPG ma cenę 2,77-2,80 zł/l.

Co wydarzy się na stacjach w kolejnych dniach? Eksperci uważają, że pod koniec długiego weekendu średnie ceny paliw ukształtują się nieco poniżej uśrednionych minimalnych wartości.

Można nawet oczekiwać delikatnych spadków cen na stacjach w najbliższych dniach, co jest dobrą wiadomością przed kolejnym długim weekendem - powiedział Juliusz Bolek, przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu, cytowany przez Strefę Biznesu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Aleksandra Kwaśniewska nie dostała prezentów na Komunię. Dlaczego?

Podwyżek na stacjach paliw nie przewiduje też Ludovic Subran, który pełni funkcję głównego ekonomisty Allianz Trade.

Zbliżające się spotkanie OPEC+ w dniu 1 czerwca prawdopodobnie nie przyniesie większych niespodzianek, ponieważ spodziewamy się utrzymania obecnych ograniczeń podaży - zauważył.

Podwyżki cen paliw? Padł termin

Janusz Bolek twierdzi, że sytuacja na stacjach paliw zacznie się pogarszać przed wakacjami. W rozmowie ze Strefą Biznesu przedstawił czarny scenariusz.

W scenariuszu najbardziej negatywnym może dojść do kumulacji trzech czynników: decyzji o dalszym ograniczaniu wydobycia ropy przez OPEC+, ożywienia gospodarczego w ChRL, spowodowanego znaczącym zasileniem gospodarki chińskiej środkami pochodzącymi z emisji długu oraz znacznym umocnieniem się dolara - analizował Bolek.

Raczej wątpliwe jest jednak to, by ceny mogły dobić do 8 zł/l. Taki pułap mogą osiągnąć najwcześniej jesienią.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić