Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Niektórzy się wściekną. Galerie handlowe tylko dla zaszczepionych?

159
Podziel się:

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem Zarząd Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług przedstawił rozwiązania dla handlu. Pojawiła się m.in. koncepcja zakładająca wpuszczanie do galerii handlowych tylko zaszczepionych osób.

Niektórzy się wściekną. Galerie handlowe tylko dla zaszczepionych?
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Pandemia koronawirusa niestety nie zwalnia. Rosnąca liczba zakażeń sprawia, że przedsiębiorcy obawiają się wprowadzenia kolejnego lockdownu.

W związku z tym swoje pomysły przedstawił Zarząd Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług (ZPPHiU). Zaproponowano, by w razie konieczności wprowadzenia obostrzeń, galerie handlowe pozostały otwarte przynajmniej dla osób zaszczepionych na COVID-19.

Stając przed zagrożeniem, jakim byłaby decyzja o wprowadzeniu pełnego lockdownu Związek rekomenduje, by handel i usługi pozostały dostępne przynajmniej dla osób zaszczepionych - sprawdzanie paszportów covidowych lub negatywnego testu przy wejściach do galerii handlowych wydaje się być prostym i skutecznym zabiegiem do zastosowania w przypadku eskalacji pandemii - czytamy na stronie zpphiu.pl.

ZPPHiU o szczepieniach na COVID-19

W materiale opublikowanym na zpphiu.pl podkreślono też, że ten podmiot "popiera powszechny program szczepień jako kluczowy dla publicznego zdrowia i bezpieczeństwa. Już rok temu w grudniu 2020 pracodawcy zrzeszeni w Związku zgłaszali propozycje udostępniania powierzchni w centrach handlowych pod punkty szczepień.".

ZPPHiU jest jednak przekonany, że centra handlowe pozostaną otwarte dla wszystkich klientów przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Mając na uwadze zapewnienie możliwego najwyższego poziomu bezpieczeństwa, zaszczepiony powinien być również personel obiektów handlowych. Przedsiębiorcy postulują zatem wprowadzenie regulacji, które umożliwią weryfikację poziomu zaszczepienia personelu - podsumowano.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(159)
jan
5 miesięcy temu
Gdyby wszyscy przestali chodzic do galerii, nie byloby obostrzen
qwertyuiop
7 miesięcy temu
buehehehehehehe śmiechłem.
treterte
7 miesięcy temu
A co z pracownikami co są niezaszczepieni ?Na rynku pracy brak ludzi,a jeszcze odpadną kolejni,co za głupota.
wrwefsfsf
7 miesięcy temu
Bueheheheheheheheheheheheheheheheehhe dobry Joke.
XDDDD
7 miesięcy temu
Głupota jak się patrzy,nie dość że przez te sprawdzania będą kolejki ,to kolejne jak ludzie nie wejdą do galerii to nie kupią,sprzedawcy którzy już i tak dostali po kieszeni przez lockdowny dalej dostaną.Po 3 to jest rodzaj dyskryminacji i segregacji niezgodny z konstytucją,więc ci co to wymyślili niech idą do psychiatry.
głos z Gdyni
7 miesięcy temu
Po miesiącu jak wyjdzie że nie ma kasy to rury im zmiękną ...
Andrzej
7 miesięcy temu
Wywalone.. W galerii nie byłem od 10lat i dla mnie to koszmar iść w taki tłok. Zresztą w epoce internetu trzeba być ostro oszolomionym żeby nie kupić połowę taniej z neta 😁 boksy po 50tys miesięcznie plus pracowników z czegoś muszą opłacić.. To marzę mają ostra 😁
Leksza
7 miesięcy temu
Tak dla zaszczepionych. Szkoda, że nikt nie wspomina, że osoby zaszczepione - chore na Covid nie są obejmowane kwarantanną, bo po prostu od grudnia zeszłego roku istnieje zapis, że takie osoby są z kwarantanny zwolnione. Jak ma być mniej zarażeń skoro osoby zaszczepione tak czy siak chorują i nie są objęte żadnymi obostrzeniami, przy czym zarażają innych zarówno zaszczepionych jak i niezaszczepionych. Szkoda patrzeć jak ludzie łykają wszystko jak pelikan zamiast wyciągnąć wnioski i zbuntować się przeciw narastającej pandemii debilizmu.
Katka
7 miesięcy temu
Dobry pomysł. Jeśli ktoś nie chce się szczepić nie musi.Wszystko można kupić przez internet. Przestrzeń publiczna powinna być maksymalnie bezpieczna dla ludzi, którzy w niej przebywają i jest to jeden ze sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa.
noo
7 miesięcy temu
były i są 0graniczenia, maski, dystansy a nawet szczepienia, które miały zakończyć pandemię, chronić przed wirusem, dać odporność stadną, a co jest? taki sam stan jak z przed szczepionkami, a przepraszam, nawet gorszy, da dlaczego? Ślepi, głusi jesteście, czy tylko głupi, że dalej wierzycie w te absurdy
Ddd
7 miesięcy temu
Tragedia - jak można godzić się na segregację sanitarną? To jest otwarta walka z ludźmi. Jestem zaszczepiona, ale jak to wprowadzicie to już nigdy nie wejdę do takiej galerii
Henry
7 miesięcy temu
To dobry pomysł, będzie można zarobić niezłą kasę z odszkodowania za dyskryminacje.
sowa
7 miesięcy temu
c...:)nawet niech straż postawią pod drzwiami , wbijam na Galerie, jestem ciekaw ile pociągną sklepy i butiki w których pracują ludzie którym trzeba zapłacić . I teraz się okaże ile osób nie dało sobie tego g...a wstrzyknąć, dzisiaj czytałem że zaszczepionych jest 39ml przy obecnej populacji Polaków niespełna 38ml HAHAHA
Słuszny Gniew
7 miesięcy temu
Oczywiście ZPPHiU zdaje sobie sprawę, że ta decyzja zostanie zapamiętana przez klientów na długo po tym kiedy galerie handlowe zostaną znów otwarte dla wszystkich? Sklepy, sieci handlowe oraz marki, które wezmą udział w dyskryminacji klientów z pewnością spotkają się z masowym bojkotem a przynajmniej radykalną utratą wizerunku. W Polsce niezaszczepionych jest blisko połowa obywateli i wnioskując z ich postawy raczej nie są to osoby, które nie będą mogły żyć bez zakupów w galeriach ;) Czy galerie stać na trwałą utratę 50% klientów? Bo niesmak po takiej segregacji pozostanie na baaaaaardzo długo. Jednocześnie z pewnością powstanie alternatywny rynek dla niezaszczepionych, prawdopodobnie w ramach szarej strefy, co z kolei przełoży się na niższe wpływy z podatków dla państwa oraz wzrost przestępczości. Osobiście z radością dam zarobić mafii, jeśli zostanę wyrzucony poza nawias przez państwo polskie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić