Nowa niemiecka sieć wchodzi do Polski. Co w ofercie? Ludzie oburzeni

Niemiecka sieć Mix Markt otworzyła nowy sklep w Opolu. To ma być duża konkurencja dla Lidla i Biedronki, które działają w Polsce od kilkunastu lat. Firma specjalizuje się w sprzedaży produktów spożywczych z państw Europy Środkowo-Wschodniej, w tym z Rosji, czym już podpadła niektórym.

Nowa niemiecka sieć wchodzi do Polski. Co w ofercie? Ludzie oburzeni
Nowa niemiecka sieć wchodzi do Polski. Ludzie są oburzeni (Wikipedia)

Mix Markt to niemiecka sieć 350 supermarketów spożywczych, która działa od 1997 roku. Ma już łącznie cztery sklepy w Polsce, a w planach jest otwieranie kolejnych. Ta wywodząca się z Niemiec sieć spożywcza wyróżnia się tzw. etnożywnością.

W sklepie znajdziemy produkty z różnych krajów Europy - są specjały kuchni rosyjskiej, ukraińskiej, rumuńskiej, bałkańskiej, a także polskiej. Największe kontrowersje wzbudza właśnie kuchnia rosyjska. Po zbrodniczej napaści armii Władimira Putina na Ukrainę wielu Polaków niechętnie patrzy na wszystko, co związane jest z krajem najeźdźczym.

Promocje i oferty w Państwa sklepie Mix Markt pozwolą Państwu zaoszczędzić! W każdym tygodniu oferujemy wybrane rosyjskie produkty, polskie specjały i rumuńskie artykuły spożywcze. Daną ofertę tygodniową znajdą Państwo na stronie swojego sklepu Mix Markt - zachęca tymczasem sieć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Posłanka PO o PiS: kradną i szczują, a podpierają się Janem Pawłem II

Polacy bojkotowali między innymi Leroy Merlin i Auchan za to, że po ataku Rosji sieci nie wycofały się z tego kraju. Największy spadek w częstotliwości zakupów zauważalny był w pierwszej fazie nawoływania do bojkotu, czyli od 19 marca 2022 roku.

Rosyjskie produkty w Mix Markt. Ludzie są w szoku

Mix Markt w poniedziałek otworzył się w Opolu i właśnie produkty z Rosji wzbudziły ogromne kontrowersje. Wiele osób oburzyło, że towary "made in Russia" sprzedawane są wśród kolorów przywodzących na myśl ukraińskie barwy narodowe.

Oprócz tego firma zachwala między innymi tamtejsze przetwory z warzyw, obwarzanki, praliny rosyjskie, słodycze i prażone nasiona słonecznika. Mix Markt oferuje także tradycyjne rosyjskie specjały.

Na Opolska360.pl pojawił się komentarz pracownicy sklepu Mix Markt, która przyznała, że gdy zatrudniała się w sklepie, nie było mowy o sprzedaży produktów "made in Russia".

Czuję się z tym źle. Szczególnie, że sklep jest utrzymany w barwach ukraińskich - anonimowo wyznała pracownica sieciówki.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić