Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Podwyżki dla policjantów! Ile teraz zarobią?

15
Podziel się

Jest zapowiedź podwyżek dla policjantów. Mają dostać o 677 zł brutto więcej, czyli 500 zł "na rękę". Pojawiły się też inne rozwiązania, które sprawiły, że policyjne związki zawodowe rezygnują z protestów.

Podwyżki dla policjantów! Ile teraz zarobią?
Policjanci podczas patrolu (Getty Images, Artur Widak)
bEUQCCCt

Przyjęcie nowej propozycji zostało przegłosowane na wtorkowym posiedzeniu Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. Głos w tej sprawie zabrał już wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.

Otrzymałem właśnie informacje, że Zarząd Główny NSZZ Policjantów zdecydowaną większością głosów przyjął propozycję @MSWiA_GOV_PL w sprawie rozwiązań w ustawie modernizacyjnej! Cieszę się z tej decyzji i czekam na decyzje związków Straży Pożarnej i Straży Granicznej! - napisał na Twitterze.
bEUQCCCv

Podwyżki dla policjantów. Co dokładnie się zmienia?

Funkcjonariusze służb MSWiA otrzymają od 1 stycznia 2022 roku podwyżkę uposażenia w przeciętnej miesięcznej kwocie 677 zł brutto (500 zł "na rękę") na etat wraz z nagrodą roczną, o czym informuje "Fakt".

Pojawiła się też inna ciekawa propozycja. Chodzi o to, że policjanci dostaną awans z urzędu. Ci z grupy 2. zostaną przeniesieni do grupy 3. W przypadku 3. i 4. dojdzie do analogicznego manewru.

Zmiany dotyczące funkcjonariuszy z grup 2-4 wejdą w życie od 1 stycznia 2022 roku. Natomiast osoby zaszeregowane w grupie 5 będą przenoszone do grupy 6 na przestrzeni czterech lat - co roku 25 proc. funkcjonariuszy - podkreśla MSWiA.
bEUQCCCB

Ile zarabia policjant?

Jak wyglądają wynagrodzenia policjantów? Oto dane z czerwca 2020 roku dotyczące przeciętnych uposażeń netto.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUQCCCW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
Jan
2 miesiące temu
Za komuny milicja i wojsko dostawały podwyżki to wszystko drożało
Emotka
2 miesiące temu
Znów będą gnębić i gazować Naród
Iwan
2 miesiące temu
Z emerytow ktorzy jeszcze przezyli nieslusznie sciagaja podatek a tym daja,zeby dobrze tlukli ludzi . Zgraja
bEUQCCCX
Hhhh
2 miesiące temu
TERAZ BEDA TE PODWYZKI ODRABIAC DLA RZADU NA LUDZIACH I PODATNIKACH KARZAC MANDATAMI ZA BYLE CO W PRZYPAFKU ZASTOSOWSNIA POUCZENIA POLICJANT PISZE WYJASNIENIE I BED-IE KARAL PRZELOZENIA ZOBLIGOWALI SIE DO TEGO ZE ZNACZNIE WZROSNIE LICZBA NALOZONYCH MANDATOW I BED-IE GRALO POLICYJNE PISOWSKIE PANSTWO
BAKONGO KOGNO...
3 miesiące temu
" ciężarna Gdańsk policja " - czy tak będzie....., za co tym dawać powyżki ... odebrać , rozliczyć- NORYNBERGA ...
Hhhh
3 miesiące temu
POLICJA TERAZ MUSI ZAROBIC NA SWOJE PODWYZKI NIE BEDZIE POUCZANIA TYLKO SUROWE KARANIE MANDATAMI NA TYM TO POLEGAC BEDZIE KAZDY POLICJANT KTORY POUCZY OSOBE A NIE UKARZE MANDATEM BEDZIE SIE Z TEGO PISEMNIE TLUMACZYL I TAK RZAD ODBIJE SOBIE WYDATKI NA POLICJE
Lorc777
3 miesiące temu
Odebrac milicjantom te emerytury bo to jest dopiero niesprawiedliwosc społeczna. Niby pracują a mają firmy na żony i jeszcze narzekaja ze im mało.
Rewolta
3 miesiące temu
Ktoś musi pałować niezaszczypanych... tak im sypnęli ale w niedalekiej przyszłości ten system co ich karmi teraz jak 🐷🐷 wymieni ich na drony itp. twory a wtedy sami będą palowani
SPRAWIEDLIWIE...
3 miesiące temu
Polityk 5000 zł Policjant 500 zł ,emeryt 50 zł rocznie !! Każdemu w/g zasług i potrzeb !!!
Dr. Agon
3 miesiące temu
No i jest zamieszanie, społeczeństwo już dyskutuje, ocenia, krytykuje..a fakty? No właśnie, kto nie pracuje w psiarni ten nie wie. Podwyżka? 500 na rękę? Jak to ładnie brzmi. A z drugiej beczki- inflacyjnego nie ma od ponad dziesięciu lat, praca w świeta, noce, weekendy, grafik służby potrafi zmienić się pięć razy w tygodniu, nic nie można zaplanować, nadgodziny to norma, ludzi roboty brakuje,oczywiście na samym dole niemowlę o komendach i KGP, bo tam stanowisk od rzeczy zbędnych dostatek. Dodatek antykorupcyjny w innych krajach unijnych płacą, w Polsce nie, obiecane awanse na grupach, hahahaha...jak to zrobić w praktyce?? Wszyscy mają mieć wyższe grupy ibyc detektywami, kierownikami?? Ciekawe, ale przecież jak się dobrze obieca, to nie trzeba dać. A w eter poszło już.
Dziwna sprawa...
3 miesiące temu
Tak czyli panowie po 5 tys a poddani pi 500 zł. A i chwalić panów
Obywatel
3 miesiące temu
TAK, TAK DAWAJCIE IM JESZCZE PODWYŻKI ZA TO ŻE MOR-DUJĄ NIEWINNYCH PODCZAS "ZATRZYMANIA" ONI POWINNI SIEDZIEĆ - W SAMYM SIERPNIU TYLKO TROJE ZGINĘŁO PODCZAS ICH INTERWENCJI. CZAS ZA TO ODPOWIEDZIEĆ. WSZYSCY WINNI MUSZĄ ZOSTAĆ UKARANI A NIE JESZCZE PODWYŻKI 👎👎👎
Były P
3 miesiące temu
Panowie P są narzędziem mandatowania obywateli pod pretekstem pilnowania porządku i ściągania kasy do budżetu. Odrobią z górka po to były podniesione stawki za mandaty
bEUQCCCP
Yang Sze
3 miesiące temu
Belarus 🤪
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić