Pokazał rachunek za ogrzewanie. "Spada poziom życia". A opłaty rosną

218

Polaków coraz mocniej dotykają podwyżki opłat za prąd, wodę czy gaz. W o2 kontynuujemy akcję #PrzyszedlRachunek. Swoim rozliczeniem podzielił się z nami pan Wojciech z Brodnicy. Okazuje się, że w październiku opłata za ogrzewanie wzrosła o ponad 70 proc.

Pokazał rachunek za ogrzewanie. "Spada poziom życia". A opłaty rosną
Rachunek za ogrzewanie zaskoczył pana Wojciecha (Pixabay, o2)

Dostałeś wysoki rachunek za gaz czy prąd? A może zdecydowałeś się na instalację fotowoltaiczną i chcesz się podzielić informacją, jakie przyniosła efekty? Wyślij swój rachunek na dziejesie.wp.pl lub oznacz go hasztagiem #przyszedlrachunek w mediach społecznościowych.

Horrendalne podwyżki opłat za ogrzewanie. Pan Wojciech pokazał rozliczenie

Pan Wojciech mieszka w Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie) z żoną i dwojgiem dzieci. W ostatnim czasie zaskoczyły go podwyżki opłat za ogrzewanie. Okazuje się, że stawka wzrosła o ponad 70 proc.

W sierpniu stawka stała za ogrzewanie wynosiła 1,41 zł za m kw. W październiku wzrosła do 1,91 zł za m kw. To skok o 35 proc.

Największa podwyżka dotyczy jednak opłat za centralne ogrzewanie. Pan Wojciech w październiku płacił 78,07 zł za gigadżul. Od listopada jest to już 134,44 zł, czyli o 72 proc. więcej.

Gorzka refleksja mieszkańca Brodnicy. "To nie koniec podwyżek"

Pan Wojciech przyznaje, że podwyżki mocno odbijają się na jakości życia. W rozmowie z o2 zauważa, że nie udaje się oszczędzać tyle, co jeszcze jakiś czas temu.

Widać, że jest gorzej niż chociażby jeszcze 2 lata temu – opisuje czytelnik.

Mieszkaniec Brodnicy jest także sceptycznie nastawiony do zapowiedzianych przez rząd bonów energetycznych. Mówi, że prawdopodobnie nie będzie się do nich kwalifikować ze względu na kryterium dochodowe.

Parę dni temu przyszły także faktury z wodociągów. Stawki nie wzrosły jakoś bardzo znacząco, ale najwyraźniej to nie koniec podwyżek – podkreśla.

Obejrzyj także: Tarcza antyinflacyjna dla każdego? Semeniuk o szczegółach walki z inflacją

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić