o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Urzędnik pokazał rachunek za prąd. "Zastanowię się, czy włączać lampki na choince"

1162
Podziel się

W całym kraju systematycznie rosną ceny energii elektrycznej. W o2 kontynuujemy akcję #PrzyszedlRachunek. Tym razem niecodziennym rozliczeniem podzielił się w mediach społecznościowych zastępca wójta Izabelina Michał Postek. Urzędnik pokazał, że cena energii za ostatni miesiąc wzrosła o blisko 40 proc.

Urzędnik pokazał rachunek za prąd. "Zastanowię się, czy włączać lampki na choince"
Zastępca wójta Izabelina Michał Postek pokazał podwyżki za prąd (Getty Images, Facebook, Cravetiger)
bESLPSiJ

Dostałeś wysoki rachunek za gaz czy prąd? A może zdecydowałeś się na instalację fotowoltaiczną i chcesz się podzielić informacją, jakie przyniosła efekty? Wyślij swój rachunek na dziejesie.wp.pl lub oznacz go hasztagiem #przyszedlrachunek w mediach społecznościowych.

Horrendalne podwyżki opłat za prąd. Zastępca wójta wburzony

Michał Postek pracuje jako zastępca wójta w Urzędzie Gminy Izabelin. Samorządowiec wraz z żoną i dwójką małych dzieci mieszka w tym samym domu od 5 lat. W ostatnim miesiącu zszokował go rachunek za prąd.

bESLPSiL

Zastępca wójta w październiku za energię elektryczną zapłacił 254,47 zł. W listopadzie było to już 351,85 zł. To wzrost o blisko 40 proc.

Faktura z października o prawie 100 zł różni się od tej z listopada – zauważa Michał Postek. I dodaje, że nie przybyło mu wcale domowników. – Mamy w domu jeden telewizor – podkreśla w rozmowie z o2.pl.

Mężczyzna opisuje, że obawia się grudniowego rozliczenia. W okresie świątecznym z oczywistych względów zużywa się bowiem więcej prądu.

bESLPSiR
Mam małe dzieci, chciałyby pewnie bawić się przy zapalonej choince. Ale zastanowię się, czy należy włączać, bo z tyłu głowy cały czas będę miał ceny energii – mówi w rozmowie z o2.pl

Zastępca wójta gorzko o podwyżkach. "Boję się rachunku za gaz"

Michał Postek ostrożnie podchodzi także do zapowiedzi partii rządzącej ws. bonów energetycznych. Podkreśla, że na początku mówiono, iż żadnych podwyżek cen energii nie będzie.

bESLPSiS
Wolałbym, żeby rząd zachęcał do fotowoltaiki. Sam się nad tym poważnie zastanawiam, bo przy takich podwyżkach może być to opłacalne – twierdzi Michał Postek.

Według urzędnika problem rosnących cen energii może dotknąć go mocniej za jakiś czas. Wciąż czeka bowiem na rozliczenie za gaz.

Ogrzewamy dom gazem z butli, co miesiąc przychodzi rachunek. Standardowo jest to ok. 500 zł. Boję się, ile mogą wynieść opłaty w nadchodzących miesiącach – podkreśla.
bESLPSiT

Oświadczenie PGE

Po publikacji artykułu otrzymaliśmy od firmy PGE oświadczenie dot. zasad rozliczania za energię dla gospodarstw domowych.

Zużycie energii w domach nie jest równomiernie rozłożone na poszczególne miesiące w roku. W okresie zimowym - zapotrzebowanie na energię elektryczną do naszych domów rośnie. Jednym z głównych powodów są krótsze dni, a tym samym mniejsza liczba godzin ze światłem naturalnym - czytamy w oświadczeniu.

- Faktury za energię dla gospodarstw domowych mogą być wystawiane w systemie tzw. prognoz – tzn. szacują koszt energii na bazie jej zużycia przez klienta w tym samym okresie poprzedniego roku. Następnie szacunki te są weryfikowane poprzez odczytanie liczników i rzeczywistego zużycia. Dostawca energii porównuje kwotę uiszczoną na podstawie prognozy z rzeczywistym zużyciem oraz dokonuje korekty – nadpłata lub niedopłata (w praktyce mniejsze lub większe zużycie od prognozowanego) uwzględniane są w kolejnym rozliczeniu z klientem - dodaje PGE.

bESLPSiU

- Nie zachęcamy do rezygnacji z lampek choinkowych, które tworzą niepowtarzalny świąteczny klimat, niemniej jednak zawsze służymy naszym klientom radami w jaki sposób optymalizować zużycie energii w domach stosując proste rozwiązania - kończy firma.

Obejrzyj także: Jak zaoszczędzić na prądzie. Ekspert radzi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESLPSjm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1162)
o to moje pyt...
5 dni temu
czy ktoś słyszał o obiecanej 14 ?, czyżby kolejny kant Jarkka
o to moje zda...
5 dni temu
i dalej chcecie rządów pisu i łupienia waszych kieszeni ?
maklerx
5 dni temu
Bitcoiny kopie i tyle w temacie :)
bESLPSjn
no tak
5 dni temu
Oprócz kwot nie ma żadnych innych danych. Choćby np. ile energii zużył. Ale może i teraz ktoś się podpiął?
arek
5 dni temu
skoro tak nie pilnujcie macic tylko wlasnych spraw z siekierami w rekach
Trak
5 dni temu
Wincej zielonej energii to będziemy siedzieć przy świeczkach
Jędrula
5 dni temu
E tam. Toż Morawiecki powiedział że ceny za prąd nie wzrosną. A co to za podwyżki??? Ich stać. Dalej głosujcie na nich.
Paweł
6 dni temu
Nudne stają się te brednie. Rachunki jakiegoś niedojdy... Po co te brednie pokazywać. Nie ma już tematów, które mają jakiś sens?
Skos
6 dni temu
Reklama fotowoltaniki
Beata
6 dni temu
A ja włączę wszystkie ....110 sztuk lampek choinkowych led....
FiguranckiTyt...
6 dni temu
Ja mam 4 telewizory, dwa komputery, mnóstwo elektroniki, 5 domowników i płace 200 - 220 zł za prąd na 2 miesiące. Nie wiem co ten Pan robi że aż 350 zł nabił.
Marryna
6 dni temu
a ta Pani to z PO?Bo takie brednie tylko oni wygaduja.Pkazala rachunek za poł e ku,albo za 3 miesiace.Ja dostalam nowe rachunki,mialam doplatw 90 zl a my wieczne e place o 7 zl.wiecej niz w poprzenim sezonie.Obrzydliwi sa ci klamcy z PO i Lewicy
Azur
6 dni temu
Ja ciągnę na lewo i mam to gdzieś.haha
bESLPSjf
Figa
6 dni temu
Ja nie narzekam mimo że brakuje mi pieniądzy,wystarczy że obejrzę TVP INFO i od razu żyje mi się lepiej,gospodarka pnie się do góry ,niskie bezrobocie , najniższa inflacja w uni , podwyżki emerytur,500+,podniesiona najniższa płacą,itp.same plusy a że prąd poszedł trochę w górę to pikuś.W naszym kraju jest super mimo to że coraz gorzej i drożej a w TVP coraz lepiej.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić