"Horrendalny skok", "masakra". Posłanka pokazała rachunek z Małopolski

141

Dyrektorka Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczach (woj. małopolskie) Agnieszka Ścigaj pokazała rachunki za gaz z OPS. Posłanka koła poselskiego Polskie Sprawy w rozmowie z o2.pl wyznała, że przez ogromne podwyżki cen gazu jej pracownicy nie dostaną podwyżek. - Zamiast dać podwyżki pracownikom, muszę zapłacić rachunek za gaz - mówi nam dyrektor ośrodka.

"Horrendalny skok", "masakra". Posłanka pokazała rachunek z Małopolski
Agnieszka Ścigaj opublikowała na Twitterze zdjęcia rachunków za gaz z OSP w Kluczach. (Pixabay, Twitter)

Agnieszka Ścigaj od 1 listopada ubiegłego roku, jest dyrektorką Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczach. W swoim ostatnim poście na Twitterze zamieściła zdjęcia rachunków za gaz z OPS.

Przyszły rachunki za gaz! Ośrodek Pomocy Społecznej ten sam okres w 2020 : zużycie 13 053kWh - 2794 zł ; 2021 : zużycie 12 392 kWh - 6393 zł więcej niż 100 proc. Masakra! Jak spiąć budżet by było za co pomagać? - napisała Agnieszka Ścigaj na Twitterze.

Dyrektorka OPS w Kluczach w rozmowie z o2.pl podkreśla, że była w szoku, gdy zobaczyła kwotę na rachunku. - Co ciekawe w tym roku było mniejsze zużycie gazu, a rachunek jest ponad dwukrotnie wyższy - mówi nam Ścigaj.

Nie jestem sobie w stanie wyobrazić, jak będą wyglądały rachunki np. w placówkach całodobowych. U nas ogrzewany jest tylko niewielki budynek instytucji. Rozumiem niewielkie podwyżki, ale to są skoki horrendalne - podkreśla w rozmowie z o2.pl.

Drożeje jednak nie tylko gaz. - Sama prywatnie jestem na etapie zakładania ogrzewania gazowego, do tej pory dom ogrzewałam ekogroszkiem. Dokładnie dwa miesiące temu kupowałem worek ekogroszku i wówczas kosztował 20 zł. Teraz dokupiłam, ponieważ nie mam założonego jeszcze ogrzewania gazowego i zapłaciłam już 40 zł za taką samą ilość. Zastanawiałam się, czy nie zostać przy ekogroszku, ale tutaj podobnie ceny poszły w górę o 100 procent - zaznacza Agnieszka Ścigaj.

Dyrektor placówki odpowiada za budżet Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczach. Ścigaj przyznaje, że zamiast dać podwyżki pracownikom ośrodka, będzie musiała z tych pieniędzy zapłacić rachunek za gaz. -Gdzieś trzeba zabrać, żeby gdzieś dołożyć" - dodaje.

W przyszłym roku są zapowiadane kolejne podwyżki, więc to jest sytuacja nieprzewidywalna. Jak mogę zaplanować budżet, skoro za rok przyjdzie mi zapłacić jeszcze wyższy rachunek niż teraz - mówi dyrektorka ośrodka.

Dostałeś wysoki rachunek za gaz czy prąd? A może zdecydowałeś się na instalację fotowoltaiczną i chcesz się podzielić informacją, jakie przyniosła efekty? Wyślij swój rachunek na dziejesie.wp.pl lub oznacz go hasztagiem #przyszedlrachunek w mediach społecznościowych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Polski Ład do zmiany. "Inaczej część gospodarki zapłaci za społeczne darowizny"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić